מגש הכסף - כרזה

מגש הכסף (2015)

Magash HaKesef

ישראל  ·  תעודה  ·  סדרת טלויזיה
5.6
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

הביקורות ממוצעות או מעורבות

צוטטו 3 ביקורות

5.1
101 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
ציטוטי מבקרים מקצועיים בולטים
כל הביקורות »
"הסדרה קורסת לתוך עצמה בסיומה, אכולת סתירת פנימיות שהיא לא מודעת להן. " מאת רוגל אלפר (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
"צברי, שביים את הסדרה, עם אצבע רגישה על הדופק הקולנועי, מצליח לשלב עדכנות סגנונית עם מסר חד וחריף." (עונה 1) מאת שני ליטמן (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר עלילה
הסדרה מתריעה מפני חורבן כלכלי וחברתי מתקרב. בשלושת חלקיה צוללת הסדרה אל מעמקי הכלכלה והחברה בישראל, מציפה את הבעיות המהותיות בה ומציעה פתרונות מהפכניים אך יישומיים שעל הציבור בישראל לשאוף אליהם. הסדרה עוסקת בפגמים ובתחלו... תקציר מורחב »
צוות ומשתתפים
אין תמונה
דורון צברי (יצירה)
אין תמונה
פרקים עונה אחת
עונה 1 פרק 3

28.10.15 דני גוטווין ושודדי מדינת הרווחה

למה ישראל מידרדרת כבר שנים במדדי אי השוויון והעוני? ההיסטוריון פרופ' דני גוטווין, מציע גרסה אלטרנטיבית, מפתיעה ומאתגרת להיסטוריה הכלכלית של ישראל. איך אימצו הימין והשמאל את השקפת העולם הניאו ליברלית ויצאו יחד לפרק את מדינת הרווחה הישראלית.

עונה 1 פרק 2

27.10.15 ירון זליכה שומר הקופה

פרופ' ירון זליכה עזב את משרד האוצר כשהוא מצולק ממאבקים בשחיתות בצמרת המדינה. הוא הפך לאחד המבקרים החריפים של המדיניות הכלכלית בישראל – שמעשירה את בעלי ההון על חשבון העובדים, במשק שאין בו תחרות, שאוצרות הטבע שלו הופקרו בידיים פרטיות ושגדל בו דור אבוד של יש

מידע לצופים
שפה מדוברת:

עלילה:
הסדרה מתריעה מפני חורבן כלכלי וחברתי מתקרב. בשלושת חלקיה צוללת הסדרה אל מעמקי הכלכלה והחברה בישראל, מציפה את הבעיות המהותיות בה ומציעה פתרונות מהפכניים אך יישומיים שעל הציבור בישראל לשאוף אליהם.
הסדרה עוסקת בפגמים ובתחלואים של הכלכלה והחברה בישראל ומציעה תרופות ופתרונות מפתיעים ומהפכניים. גיבורי הסדרה - גיא רולניק, פרופ' ירון זליכה ופרופ' דני גוטווין – מובילים אותנו למסע אל תוך המשק הישראלי: אל הפוליטיקה של הכסף; אל בורות השומן הסמויים מהעין; אל הפינות האפלות שבעלי העניין מנסים להסתיר; אל השקרים והמניפולציות בתקשורת; אל המקומות שאפשר וחייבים לתקן. | עוד תקצירי עלילה »
ביקורות מבקרים
רוגל אלפר
"הסדרה קורסת לתוך עצמה בסיומה, אכולת סתירת פנימיות שהיא לא מודעת להן.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
אילן קפרוב
אילן קפרוב (עונה 1)
"מעבר לנתונים ולסיפורים המצמררים שמתוארים בבהירות לאורך שלושת פרקי הסדרה, "מגש הכסף" מוכיחה כמה יעיל היה תהליך הפירוק לגורמים של החברה הישראלית.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
שני ליטמן
שני ליטמן (עונה 1)
"צברי, שביים את הסדרה, עם אצבע רגישה על הדופק הקולנועי, מצליח לשלב עדכנות סגנונית עם מסר חד וחריף.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סדרת הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סדרת הטלויזיה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.