הרחובות הם שלנו - כרזה

הרחובות הם שלנו (2015)

We Own The Streets

ישראל  ·  תעודה  ·  52 דקות  ·  סרט תעודה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

4.5
11 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?

תקציר

#תקציר מורחב
הסרט עוקב אחרי שמונה אמני גרפיטי המגיעים מרקע ומקומות שונים בישראל.
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
הסרט עוקב אחרי שמונה אמני גרפיטי המגיעים מרקע ומקומות שונים בישראל: נרקומן לשעבר שמצא גאולה באמנות הרחוב; אנרכיסט רוסי בן 20 שפולש לדירות ומרסס כתובות נגד הממסד הפוליטי; אקדמאי מרעננה שמצייר ציורי קיר ענקיים בחורבות נטושות ברחבי ישראל; צעיר חיפאי משכונת חליסה שעושה אמנות רחוב המתנגדת להשתלטות של עולם הפרסום על המרחב הציבורי; נערה צעירה מהוד השרון חיה בווילה של הוריה ומרססת במקומות נטושים; חרדי ממודיעין עלית מסכן את חייו ואת משפחתו כדי לרסס כתובות פרובוקטיביות הקוראות תיגר על החברה החרדית; נער בן 15 מתמודד עם בעיית משקל ואמנות הרחוב שלו עוסקת בשאלות של דימוי גוף בחברה הקפיטליסטית; צעיר תל אביבי מציג את האמנות שלו בגלריות נחשבות אבל מסרב להתמסחר.
זהו סרט שמתנהל ברחובות. הוא עוסק בתעשייה שצמחה סביב אמנות הרחוב המחתרתית - סיורי הגרפיטי העירוניים, שיעורי גרפיטי בבתי ספר, וכניסתו של הגרפיטי לתוך המוזיאונים ועולם האמנות הרשמי. הסרט מנסה לפענח את הסוד של אחת מהתנועות האמנותיות החשובות והבולטות של המאה העשרים ואחת, כפי שהיא מתגלמת בחברה הישראלית, על כל גווניה ומורכבויותיה האידיאולוגיות, הקונפליקטים האישיים והתשוקה לאמנות.

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 03.11.2015
זמן ריצה:
52 דקות (52 דקות)
צבע:
צבע

חברות מעורבות


בימוי
עריכה

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.