הולכת שבעה - כרזה

הולכת שבעה (2016)

Holechet Shiva

ישראל  ·  דרמה  ·  שעה ו-30 דקות
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.7
47 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?

תקציר

#תקציר מורחב
השחקנית אלה אדלר וחברתה הטובה תמי, כבר מזמן תכננו לעשות את שביל ישראל. בבוקר המסע, בבניין של אלה, תמי נתקעת במעלית. אף אחת מהן לא שיערה שזה יגמר בטרגדיה.
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
אלה אדלר, שחקנית ידועה, מאבדת את חברתה הטובה תמי, ביום שהן תכננו לצאת למסע בשביל ישראל. ובמקום לפרסם מודעות אבל ולקנות רוגעל'ך לשבעה, אלה מתעקשת לעשות את הכי פחות מצופה ממנה, יש יאמרו מרד, והיא יוצאת לאותו המסע עם שני תרמילים, אחד מאחור ואחד מלפנים. אלה הולכת שבעה. ויותר גרוע מכך שהיא "הבריזה" מהשבעה של חברתה הטובה ביותר, היא עוד מתאהבת.
הגבר שהיא פוגשת במדבר הוא גבי, גבר מיסתורי שנמצא במדבר זמן מה מסיבה שאינה ברורה. וגבי מקשה על אלה, ולא מאפשר לה שלא להתאהב בו. הוא גבר רגוע, שקט וחזק, אינטלקטואל מסקרן ושונה מכל הגברים שאלה הכירה. הוא לא מגלה לה מה המקצוע שלו והיא סקרנית, בפרט ששניהם הופכים להיות חלק מהמסע אחד של השני. נולדת קרבה, ונוצרת אינטימיות שמתרחשת בזמן מדבר, ויש סיכוי לאהבה מאוחרת. בהליכה על השביל ובתנאי השטח, "נפתחים ארגזים". כמו למשל הסיבה שבגללה גבי מצא עצמו על השביל וגם אצל אלה. מסתבר שהיא לא רק מתאבלת אלא גם מענישה את עצמה. היא מרגישה אשם כבד על מות חברתה, בפרט שיש לה תפקיד ראשי בבריחה של תמי מבעלה (אלה אפילו הכתיבה לה את מכתב הפרידה).
וכשאלה וגבי קרובים מתמיד, הקלפים על השולחן, ויש באויר הבטחה לאביב, משהו חייב להפריע.
זו מיכל ביתה של אלה ואמיר בנו של גבי שירדו למדבר להחזיר את הוריהם, כל אחד מסיבותיו הוא. דרכם מצטלבת, והחיפוש המשותף מוליד גם הוא הבטחה למשהו חדש.
אבל כשהם ימצאו את אלה וגבי ויכנסו לתמונה, זו תהפוך מייד להולוגרמה. כל חייהם של אלה וגבי כפי שנפתחו זה בפני זו, עלולים להתנפץ. כי דרך עיניהם של ילדיהם הדברים נראים אחרת.
זמן השביל מייצר הפתעות ומפגשים. חלק מהם אפילו אנחנו עוד לא יודעים, והם ממש מחכים לנו על השביל, כמו בסרט דוקומנטרי.
ומה הוא בעצם שביל ישראל הזה? האם הוא אכן תו תקן של מטיילים בארץ ישראל היפה והטובה, או שבעצם הוא מקום מפלט לבורחים ולמחפשים?
ואולי הוא שביל האבנים הצהובות שמוביל לקוסם מארץ עוץ, עליו צועד כל מי שחסר לו משהו?

ז'אנר:
מידע לצופים
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 12.10.2017
זמן ריצה:
90 דקות (שעה ו-30 דקות)
צבע:
צבע

בימוי

כל השחקנים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.