חנוך לוין: חיים שכדוגמתם לא ראינו מעולם - כרזה

חנוך לוין: חיים שכדוגמתם לא ראינו מעולם (2017)

Hanoch Levine: Hayim SheKeDugmatam Lo Rayinu MeOlam

ישראל  ·  תעודה  ·  55 דקות  ·  סדרת טלויזיה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

4.7
17 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?

תקציר

#תקציר מורחב
ביוגרפיה אישית ואמנותית של חנוך לוין, מי שהיה גדול מחזאי ישראל, ואחד המוחות החריפים, השנונים והאכזריים שהסתובבו בארץ.
אין תמונה
רן לנדאו (יצירה)
אין תמונה
שרון קרני (יצירה)
אין תמונה
דידי ארז (מוסיקה מקורית)
אין תמונה
שרון קרני (עריכה)
איתי רזיאל (צילום)
אין תמונה
עמיקם שילה (צילום)
אין תמונה
רוני קובן (מראיין)
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
18 שנה מאז פטירתו של המחזאי והבמאי חנוך לוין, מגיעה סדרת הביוגרפיה האישית והאמנותית של מי שהיה גדול מחזאי ישראל ואחד המוחות החריפים, השנונים והאכזריים שהסתובבו כאן, סוכן נדיר של האמת שסיפר לנו את מה שלא העזנו לספר לעצמנו.
במשך למעלה מ-30 שנה הצליח חנוך לוין להעמיד מולנו, הצופים והחברה הישראלית, מראה אמיצה. בתחילה מראה פוליטית ואחר כך מראה חברתית ואישית. הוא עצבן, ריגש, הכעיס, העציב וייאש את הקהל ההולך וגדל שלו, יצר שפה וסגנון ייחודיים רק לו. ברא עולם שלם עם חוקים ברורים, עגומים, ולרוב נטולי חמלה. המציא גיבורים (או יותר נכון אנטי-גיבורים) אופייניים רק לו. ריכז סביבו להקת שחקנים שהעריצו אותו ונאבקו על הזכות לעבוד איתו, והותיר אחריו יצירה עצומה בהיקפה של מחזות, פרוזה ושירה, שרק חלקה מוכר לקהל. לצד כל אלה, חנוך לוין נותר, במידה רבה, איש של מסתורין. איש שדמותו ומחשבותיו נותרו עמוק בצל, כי כך בחר.
הסדרה מצעידה אל המסך הטלוויזיוני את בכירי השחקנים, המחזאים, התפאורנים, הבמאים והיוצרים בתיאטרון הישראלי. היא מפגישה את הקהל הישראלי שוב עם מחזותיו של לוין ומנסה לצייר לא רק את הדיוקן של דמותו האניגמאטית, אלא גם את דמותה של הארץ המשתקפת ממחזותיו. ישראל בשנותיה המעצבות, מסוף שנות ה-60 ועד סוף שנות ה-90. מהמחזות הסאטיריים הנבואיים שהגדירו כאן מחדש את חופש הביטוי, דרך הקומדיות שלו שבראו הירארכיה פנים ישראלית כמעט נצחית של משפילים ומושפלים והראו לנו את כל מה שנוח היה לנו להדחיק לגבי הזוגיות שלנו. מחזור שהכילו גם טרגדיות שפירקו את המיתוסים הגדולים של חיינו ועד לעיסוק הקבוע של לוין במוות. זה הגיע לשיאו בסוף ימיו כשביים באולם הבריתות של תל השומר, על ערש דווי, את "הבכיינים" - מחזה חדש שגיבוריו גוססים גם הם.

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 08.04.2017
זמן ריצה:
55 דקות (55 דקות)
צבע:
צבע

חברות מעורבות


בימוי
הפקה
מפיק/ה ראשי/ת
מפיק/ה ראשי/ת

מוסיקה מקורית
משחק
... מראיין עצמו
עצמו, צילומי ארכיון
עריכה
תסריט

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סדרת הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סדרת הטלויזיה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.