הפוליטיקה של האוכל: הון, שלטון, מזון - כרזה

הפוליטיקה של האוכל: הון, שלטון, מזון (2020)

HaPolitica Shel HaOchel

ישראל  ·  תעודה  ·  סדרת טלויזיה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

?
ממתין ל-4 מדרגים נוספים שידרגו. [למה?]
ומה דעתכם?
תקציר עלילה
הסדרה מביאה את הסיפור מאחורי מה שאנחנו אוכלים, על ידי שרטוט מפת האינטרסים והמניעים שעומדים מאחורי מה שמגיע לצלחת שלנו. מי באמת מחליט אילו מוצרי חלב נצרוך וכמה? האם הלחם שמציעים לנו בסופר בריא לנו? מי גורם לנו לקנות לחם לב... תקציר מורחב »
צוות ומשתתפים
אין תמונה
הלית לוי (יצירה)
מידע לצופים
שפה מדוברת:

עלילה:
הסדרה מביאה את הסיפור מאחורי מה שאנחנו אוכלים, על ידי שרטוט מפת האינטרסים והמניעים שעומדים מאחורי מה שמגיע לצלחת שלנו. מי באמת מחליט אילו מוצרי חלב נצרוך וכמה? האם הלחם שמציעים לנו בסופר בריא לנו? מי גורם לנו לקנות לחם לבן ולמה? מדוע מחירי הירקות והפירות מאמירים והאם ענף החקלאות כולו בסכנה?
"הסופרמרקט" הוא כבר מזמן לא רק מכולת שכונתית, הוא "הקצה" של עולם שלם של אינטרסים כלכלים, המאחדים קבוצות עסקים מקומיות ובינלאומית. עסק סבוך של בריתות עסקיות המחוברות זו לזו ברשתות כלכליות ואינטרסים נסתרים מעין הציבור, של כסף, שליטה, המרכיבים יחד את המשולש: הון-שלטון-מזון. לכאורה מדובר בחוויית שפע אופיינית לתקופה בה אנו חיים, אך מדובר באשליית שפע בלבד - בשל הריכוזיות, בשל העדר השקיפות ובשם האינטרסים המגולמים בכל מוצר שמוצא דרכו אל המדף, לרוב מבלי שאנו הצרכנים מבינים או מודעים לסיבה שהוא שם. אל מול רשתות השיווק - אנחנו, הצרכנים חיים באשליית ידע ובחירה, אנו מניחים לגורמים כלכליים להיות "הציידים והלקטים" עבורנו, ובעודנו עושים זאת אנו פועלים לא פעם בניגוד לאינטרסים הבריאותיים, והכלכליים, והתזונתיים שלנו. | עוד תקצירי עלילה »
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 23.03.2020
בכורה ב-וי.או.די: 23.03.2020
צבע:
צבע

הפקה
(מפיק/ה ראשי/ת)

כל צוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סדרת הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סדרת הטלויזיה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.