רב הנסתר - כרזה

רב הנסתר (2020)

Rav HaNistar

ישראל  ·  תעודה  ·  סרט תעודה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

?
ממתין ל-5 מדרגים נוספים שידרגו. [למה?]
ומה דעתכם?

תקציר

#תקציר מורחב
סיפור צמיחתה של קהילתו של אליעזר ברלנד ובסיפור היעלמותו המסתורית של הנער נסים שטרית לפני למעלה מ-30 שנה. הסרט עוסק בשאלה האם היה קשר בין קהילתו של ברלד והיעלמותו של הנער וכן האם היה קשר בינה ובין הרצח של אבי אדרי.
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
סביב הקהילה הירושלמית בהנהגתו של אליעזר ברלנד מרחפת עננה כבדה. ברלנד, המנהיג של קהילת "שובו בנים", פרץ לתודעת הציבור הרחב בעקבות הרשעתו בעבירות מין, ובאחרונה שב לכותרות בעקבות מרמה והעלמת מס.
לפני עשרות שנים, הוא הפעיל במשך תקופה ארוכה משמרת צניעות. באותן השנים נעצרו אנשי משמרת הצניעות מאחר שחשדו כי שרפו תחנות אוטובוס, היכו זוגות לא נשואים שהסתובבו בגינות ציבוריות ופגעו בבתים של ערבים בעיר העתיקה. אך האם יתכן שמשמרות הצניעות הלכו רחוק יותר? האם יש קשר בין משמרות הצניעות וההיעדרות של נסים שטרית, נער חרדי שכבר שלושים שנה נחשב נעדר? והאם יש קשר בינה ובין המקרה של אבי אדרי ז"ל, מנהל ישיבה בירושלים שגופתו נמצאה מוטלת ביער בהרי ירושלים לאחר שעבר התעללות קשה?

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
שמות נוספים:
רב הנסתר: הסוד של קהילת 'שובו בנים' (שם מלא)
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 27.02.2020
בכורה ב-וי.או.די: 27.02.2020
צבע:
צבע

הפקה
הפקה בפועל
מפיק/ה אחראי/ת
צילום

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.