ספק סביר - כרזה

ספק סביר (2021)

Safek Savir

ישראל  ·  פשע, תעודה  ·  מיני סדרה
6.4
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

רוב הביקורות חיוביות

צוטטו 3 ביקורות

?
ממתין ל-4 מדרגים נוספים שידרגו. [למה?]
ומה דעתכם?
(עונה 1, פרק 1)
" הכל עשוי במקצועיות וביעילות מרבית. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
(עונה 1, פרק 1)
" מלבד המדובב, יש מעט מאוד מכל היתר. הנרצח עצמו כמעט לא מוזכר, ואף על המורשע ברצח הסדרה מספרת מעט מאוד. הפשע עצמו מנותח באופן מינימלי, ופנחסוב לא מציעה אפשרויות אלטרנטיביות להתרחשות. קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
בשנת 2012 הורשע שמוליק אטיאס ברצח שלטענתו לא ביצע על סמך הודאה שנתן למדובב משטרתי. כעת, מתיישב המדובב, אל מול המצלמות וחושף את האמת שעשויה להביא לזיכויו של אטיאס ולשחרורו מהכלא.
אין תמונה
דידי ארז (מוסיקה מקורית)
אין תמונה
עודד קירמה (צלמ/ת ראשי/ת)
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
בשנת 2012 הורשע שמוליק אטיאס ברצח שלטענתו לא ביצע על סמך הודאה שנתן למדובב משטרתי. כעת, מתיישב המדובב, אל מול המצלמות וחושף את האמת שעשויה להביא לזיכויו של אטיאס ולשחרורו מהכלא. "ספק סביר" היא דוקו תחקיר המלווה את המדובב במסע וידויים החושף את כל האמת על שיטת הדיבוב בה השתמש ודרך כך, נחשפת עבודת המדובבים במשטרה - השיטות, התדרוכים, והמניפולציות.
הפרויקט משתמש, לראשונה בטלויזיה בישראל, בטכנולוגיית בינה מלאכותית המשנה את פניו של המדובב בשיטת ה"דיפ פייק", וזאת במטרה להגן על זהותו.
בחודש מאי 2012 נרצח ביריות תושב שכונת הקרוונים בראשון לציון. המשטרה עוצרת את תושב השכונה שמוליק אטיאס כחשוד במעשה, ללא שום ראייה או עדות שממקמת אותו בזירה. במהלך החקירה מכניסים החוקרים מדובב משטרתי לתא של שמוליק והוא מודה לפניו בביצוע הרצח. על סמך הודאה זו מורשע שמוליק בביצוע הרצח ונשפט למאסר עולם. מאז, טוען שמוליק כי מדובר בהודאת שווא, אותה מסר למדובב לאחר שהתרשם מסיפור הכיסוי שלו וביקש להתרברב בפניו.
תשע שנים לאחר גזר הדין, מתיישב אל מול המצלמה לא אחר מאשר המדובב. הוא חושף מה באמת התרחש מאחורי הקלעים של פעולת הדיבוב בתיק הרצח. הוא מתוודה על הכשלים הרבים שהיו בהפעלתו בתיק, על האופן הלא חוקי לכאורה בו דיבב את שמוליק והפעיל מניפולציות שהביאו להרשעתו. לימור פנחסוב, במאית ויוצרת הסדרה, מלווה אותו במסעו האישי לניקוי מצפונו, בעדות שהוא נותן במטרה להביא לפתיחת משפט חוזר שעשוי להביא לזיכויו של אטיאס.

נושאים:
העבירו את העכבר מעל כיתוב זה כדי להציג נושאים קשורים (אזהרה: עשוי להכיל ספויילרים)
פשע אמיתי | הכל »

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 03.02.2021
צבע:
צבע

בימוי
(2 פרקים עונה 1 בשנת 2021)
מוסיקה מקורית
צילום
עודד קירמה צלמ/ת ראשי/ת

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על המיני סדרה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

מציג 1 תגובות

אבי
אבי (ב-11.02.2021)
קישקוש גמור. אף אחד לא ידע שהכלב
נורה חוץ משמואל שנעלם מיד אחרי הרצח
בלי הטלפון מחשש איכון.אין לו אליבי. ההודעה
לפני המדובב מפורטת מאד וגם ידע שהאדם השני באירוע
כיסה עצנו עם הידיים.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על המיני סדרה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.