שמלת השבת של חנה'לה - כרזה

שמלת השבת של חנה'לה (2021)

Hanna's Shabbath Dress

ישראל  ·  הרפתקאות, משפחה, קומדיה  ·  שעה ו-14 דקות
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

9.9
7 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?

תקציר

#תקציר מורחב
סיפורה של חנה'לה הקטנה שמקבלת שמלת שבת לבנה וחדשה ויוצאת למסע של הרפתקאות במהלכו היא מגלה שטוב לב יכול לחולל ניסים.
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
העלילה מתרחשת אי שם בכפר אבן ציורי בתקופת העלייה השנייה (ראשית המאה ה-20), מושבה חקלאית גלילית, נטולת כל סימני טכנולוגיה, קהילה חמה של עובדי אדמה יהודים חלוצים, שנאבקים להצליח ולהתפרנס ממלאכת עיבוד האדמה. לצידם של האיכרים מתגוררות גם משפחות הפקידים האמידות, בעלי האמצעים והאדמות, יהודים בורגנים, שמתייחסים לכל המעשה החלוצי כאל פרויקט כלכלי גרידא. זהו בוקר יום שישי, חנה'לה, נערה צעירה נעימה ואדיבה, ביתה של שרה'לה, הכובסת של המושבה ושל חיים, איכר חלוץ קשה יום, עוזרת להוריה בהכנות לקראת השבת. משפחתה של חנה'לה היא הענייה מכל המשפחות ולחנה'לה אין אפילו שמלת שבת לבנה. למרות כל זאת חנה'לה היא ילדה מאוד אהובה ומקובלת על חבריה ואף זוכה להתעניינות מיוחדת מצדו של יונתן, נער טוב מראה וטוב לבב שהוא גם בנה של גיטל בעלת האדמות, עשירת המושבה היהירה והחמדנית וגם אימן של צילי וגילי צמד אחיות מרושעות שלא מפספסות אף הזדמנות ללעוג לחנה'לה ולילדי האיכרים העניים.
זהו יום מיוחד, חנה'לה מקבלת מהוריה מתנה יקרה, שמלת שבת לבנה, שרה'לה תפרה אותה משמלת הכלולות שלה, חנה'לה מאושרת ולא יודעת שמצבם הכלכלי של הוריה חמור משחשבה, גיטל מבקרת בבית הוריה ומתרה שאם עד צאת השבת הם לא ישלמו את חובם, הם יפונו מביתם. לבושה בשמלת השבת החדשה יוצאת חנה'לה בשליחות אמא אל החווה של הדוד משה, יונתן, צילי וגילי מצטרפות אליה למסע, כשכל מטרתן של התאומות הוא להצליח ללכלך את השמלה הלבנה של חנהל'ה. ביחד הם עוברים שלל הרפתקאות וחוויות ולבסוף מצליחים לחזור אל המושבה ממש לפני כניסת השבת אלא שאז הם נתקלים בנחמן מוכר הפחמים, קשיש זעפן ובודד אימת ילדי המושבה, ערמת פחם קורסת על נחמן והוא זקוק לעזרה. חנה'לה מחליטה לעזור, אך המחיר כבד, שמלת השבת שלה מתלכלכת ונהרסת. בצר לה וכשהמצב נראה אבוד, פונה אליה הירח וניסים מתחילים להתרחש ועד כניסת השבת הכל בא על מקומו בשלום.

מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 05.08.2021
זמן ריצה:
74 דקות (שעה ו-14 דקות)
צבע:
צבע

חברות מעורבות

בימוי
תסריט
רני מגר
יצחק שוויגר-דמיאל סיפור, "שמלת השבת של חנה'לה"
משחק
... חנה'לה
... צילי
... גילי
... יונתן
... שרה
... חיים
... סבתא בלה
... נחמן הזקן
... דודה חוה
... אמנון
... גליה


כל השחקנים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

מציג 1 תגובות

מעיין המלכה
מעיין המלכה (ב-14.08.2021)
אני בת 8-וחצי, ראיתי את הסרט חנל'ה ושמלת השבת, לדעתי הסרט מאוד מעניין וכיף. יש גם צחוק והנאה .אני מאוד מציעה לכם לצפות בסרט הזה ואתם תהנו מאוד.הסרט מתאים לכל הגילאים.לומדים מהסרט דברים על חברות, נאמנות, מעשים טובים. אני למשל למדתי שאם אתה מתעלל במישהו אז אתה מקבל את ההתעללות בחזרה של מה שעשית.
באהבה.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.