301 פדויים - כרזה

301 פדויים (2021)

301 Pduyim

ישראל  ·  תעודה  ·  מיני סדרה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

?
ממתין ל-3 מדרגים נוספים שידרגו. [למה?]
ומה דעתכם?

תקציר

#תקציר מורחב
הם שבו אחרי מלחמת יום הכיפורים מהשבי והעינויים במצרים ובסוריה ונקראו מיד לחקירות מודיעיניות קשות בישראל. הטיחו בהם האשמות כאילו בגדו במדינתם ומסרו סודות צבאיים לאויב. במהלך חקירותיהם, בניסיון לחשוף את "האמת" הוזרק לגופם חומר כימי שגרם להם נזק.
אין תמונה
ציפי קרליק (יצירה)
אין תמונה
יובל אור (עריכה)
אין תמונה
דווה מלמן (צלמ/ת ראשי/ת)
אין תמונה
רן שנק (צילום)
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
הסדרה מביאה את סיפורם של הפדויים שחזרו מהשבי במצרים ובסוריה, נותקו ממשפחותיהם, היישר אל מתקן חקירות בישראל, בו עברו חקירות קשות שבהן הואשמו כי מסרו ידיעות לאויב ואף נחשדו כי גויסו כסוכנים סמויים של האויב. במהלך החקירות הוזרק לחלקם חומר כימי בניסיון להוציא מהם וידוי.
מעל 200 לוחמים נפלו בשבי המצרי ועברו עינויים קשים. עוד כ-70 לוחמים נפלו בשבי הסורים בקרבות על מוצב החרמון ומוצבי רמת הגולן. הם שבו הביתה בתום המלחמה, אלא שעם חזרתם למשפחותיהם, הם נקראו למתקן חקירות בזיכרון יעקב. שם הפגישו אותם עם חוקרי אגף המודיעין של צה"ל, וחקרו אותם אודות המידע שמסרו לכאורה, לשוביהם המצרים והסורים.
שני חלקי הסדרה חושפים את התקופה האפלה בחיי אלו ששבו מהשבי. חלק מהם שסבלו מהלם קרב, טופלו בזריקות כימיות והיפנוזה, כאשר המטפלים והרופאים אינם יודעים כלל מהן ההשפעות של הטיפולים הללו מבחינה פיזיולוגית ונפשית.
כיום מנסים הפדויים להתגבר על טראומות כפולות: מוראות המלחמה, הנפילה בשבי והעינויים מחד והחקירות שעברו כאן בישראל מאידך, ומנסים להתגבר על מה שהם מגדירים כ"בגידתה של המדינה בהם".
במיני סדרה משודרים קטעים מסרטה של הקולנוענית והפילוסופית סוזן סונטאג, "הארץ המובטחת", ונראים בו קטעים נדירים מתוך הנעשה בחדרי החקירות.

נושאים:
העבירו את העכבר מעל כיתוב זה כדי להציג נושאים קשורים (אזהרה: עשוי להכיל ספויילרים)
מלחמת יום כיפור, שבוים | הכל »

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 13.09.2021
צבע:
שחור ולבן,צבע

בימוי
יצירה
עריכה
צילום
דווה מלמן צלמ/ת ראשי/ת
רן שנק

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על המיני סדרה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על המיני סדרה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.