ישראל  ·  תעודה  ·  208 דקות  ·  סרט תעודה
היסטוריה של הקולנוע הישראלי - כרזה
-
מדד המבקרים

אין מספיק ביקורות

5.7
53 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
תקציר: התבוננות אוהבת וביקורתית על יותר מ-70 שנות קולנוע ישראלי ועל האופן שבו הקולנוע משקף את ההיסטוריה של מדינת ישראל. בהתבססו על קטעי ארכיון וראיונות עדכניים, הבמאי היהודי-הצרפתי רפאל נג`ארי מציג ניסיון אמנותי ראשון מסוגו לסכם... תקציר מורחב »
אין תמונה

סקירה

עלילה

התבוננות אוהבת וביקורתית על יותר מ-70 שנות קולנוע ישראלי ועל האופן שבו הקולנוע משקף את ההיסטוריה של מדינת ישראל. בהתבססו על קטעי ארכיון וראיונות עדכניים, הבמאי היהודי-הצרפתי רפאל נג`ארי מציג ניסיון אמנותי ראשון מסוגו לסכם את קורותיו של הסרט הישראלי, החל בקולנוע הציוני המגויס, אשר ביקש להצדיק את הקיום היהודי המתחדש בארץ ישראל בשנות השלושים, וכלה בקולנוע המסחרי והאמנותי של שנות השישים; החל בצמיחת ייצוגים עדתיים ומקומיים בשנות השבעים ובהתעוררות הפוליטית של שנות השמונים לנוכח החרפת הסכסוך בין הישראלים לפלשתינאים, וכלה בקולנוע המגוון, האישי והפיוטי של שנות התשעים והאלפיים. | עוד תקצירי עלילה »

ז'אנר:

ארץ מקור:
שפה מדוברת:
הפצה בישראל:
הפצה רשמית

היבטים טכנים
זמן ריצה:
208 דקות (208 דקות)
צבע:
צבע
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

שתפו חברים


על כותר זה

מה אתם יודעים על השחקנים ועל הצוות? היכנסו לרשימת השחקנים וצוות ההפקה כאן באידיבי ומשם תוכלו לעבור לפרופיל של כל האישים שהיו מעורבים בהפקה הזו ולגלות עליהם מידע חדש.


מחפשים סרטים מז'אנר מסוים? לחצו על הז'אנר המועדף עליכם כדי למצוא תכנים נוספים מהסוג: תעודה  |  עוד ז'אנרים »

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.