בצילו של הלם קרב (1988)

Shell Shock

ישראל  ·  דרמה, מלחמה  ·  שעה ו-30 דקות
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.0
59 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?

תקציר

#תקציר מורחב
סיפור על ידידות מיוחדת במינה הנרקמת בין כותלי בית החלמה פסיכיאטרי צבאי לאחר מלחמת יום הכיפורים, בין שני לוחמים שנפגעו בהלם קרב. גדעון (אשר צרפתי), מחט צנחנים, בעל משפחה, איש צבא בכל רמח אבריו, לבין מיכה (דן תורג'מן), סגן ...
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
סיפור על ידידות מיוחדת במינה הנרקמת בין כותלי בית החלמה פסיכיאטרי צבאי לאחר מלחמת יום הכיפורים, בין שני לוחמים שנפגעו בהלם קרב. גדעון (אשר צרפתי), מח"ט צנחנים, בעל משפחה, איש צבא בכל רמ"ח אבריו, לבין מיכה (דן תורג'מן), סגן מילואים צעיר, רווק, צלם אופנה.
גדעון, ביקש סיוע אווירי במהלך קרב קשה, אך המטוסים חיסלו בטעות את חטיבתו. הוא מאושפז בבי"ח פסיכיאטרי-צבאי, אכול רגשי אשם כלפי חייליו שנהרגו, ממאן לצאת מהחדר ולניחשף לכיפת השמים. לחדר הזה מפונה מיכה, צלם אופנה, רווק, סגן במיל. אשר צילם את חילי הנגמ"ש שלו עם הוודע על כניסתה של הפסקת האש. ברגע הצילום חוטף הנגמ"ש פגיעה ישירה וכל חייליו נהרגים, פרט לנהג-חברו הטוב שנפצע קשה. כל אשר אירע בין רגע הפגיעה ועד לרגע הגעתו עם חברו המת לכוחותינו – נמחק מזיכרונו. מיכה נאבק לזכור את תעלומת הלילה החסר בחייו. גדעון לעומתו נאבק לשכוח את הזיכרון המר שרודף אותו.
בחדר אחד נפגשים שני העולמות השונים כל כך אחד מהשני, אך שותפות הגורל מלכדת ביניהם ומפרה את מאבקם להינתק מהמקום, תוך ניסיונות להשתקם בכוחות עצמם ולחזור לחיים נורמאליים. התמודדותם הקשה עם מסגרות קודמות של החברה, משפחה, מקצוע ויותר מהכול - עם מצוקותיהם האישיות, מפרות את העלילה קדימה ואל סופה הבלתי נמנע.

נושאים:
העבירו את העכבר מעל כיתוב זה כדי להציג נושאים קשורים (אזהרה: עשוי להכיל ספויילרים)
הלם קרב, מלחמות ישראל, מלחמת יום כיפור | הכל »

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
זמן ריצה:
90 דקות (שעה ו-30 דקות)
צבע:
צבע

בימוי
תסריט

כל השחקנים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.