אחוזת דאונטון (2010) תקציר עונה 1 והפרקים

תקציר עונה 1 של אחוזת דאונטון התקציר של העונה השלמה
הסדרה מתמקדת בחיי האדונים והמשרתים באחוזת אצולה אנגלית, בראשית המאה ה 20. הסדרה, שמתחילה ב 1912 עם שקיעתה של הטיטאניק, בוחנת את קורותיה של משפחת האצולה קרולי, המונה את הדוכס האנגלי, את אשתו האמריקאית ואת שלוש בנותיהן המתקוטטות, שכעת נותרו ללא יורש עקב מותו של בן הדוד על הטיטאניק.
כמיטב המסורת הבריטית, העלילה מחולקת הן לחיי משפחת האצולה והן לחיי המשרתים שאחראים על התפעול הנסתר של חיי ההדר הפאר הנפרשים אל מול הצופה.
העונה השנייה נפתחת בשנת 1916. מתיו לוחם בחזית הסום, תומס מתגייס וויליאם נפסל לשירות קרבי אך מוצא את מקומו בחזית לצד מתיו בהמשך. האחוזה עוברת מהפך כאשר נפתח בה בי"ח לקצינים פצועים ושטח המחייה של המשפחה מצטמצם וכן רמת השירות שהיו רגילים לה. בייטס חוזר להיות המשרת האישי של רוברט ומציע נישואים לאנה אך הדרך לחופה לא תהיה קלה. משרתים חדשים באים והולכים וכל אחד מהם מייצג בדרכו את קשיי המלחמה.
מתיו חוזר לחופשה מהחזית ומביא אתו את ארוסתו לוויניה. מרי מעמידה פנים שלא אכפת לה ומציגה אף היא מחזר, איל עיתונות חסר מעצורים שאינו ממעמד האצולה למגנת לבם של הוריה וסבתה. סיביל מחליטה להיות אחות ואחרי סיום לימודיה מתייצבת לעבודה בביה"ח בדאונטון. אדית פורחת כאשר היא מתגייסת לסייע לקצינים המאושפזים בכתיבת מכתבים, שליחויות וכדו'. תומס חוזר מהחזית לשרת כאחראי על הצד הסיעודי בביה"ח בדאונטון וטורח להדגיש שאיננו משרת עוד. אוברייאן אינה משנה את עורה וממשיכה לסכסך בכל מקום שהיא יכולה. גם ויולט, הרוזנת האם, אינה משתנה וממשיכה לנהל את כולם.העונה מסתיימת ב-1919, המלחמה תמה, השפעת הספרדית באה, גבתה קורבנות וחלפה, אבל החיים לא שבים למסלולם וגם לא ישובו עוד.
תקצירי הפרקים בעונה 1 של אחוזת דאונטון
(עונה 1, פרק 1)
פרק #1.01
ע01פ01
הסדרה מתחילה ב-1912 עם שקיעת הטיטאניק, ומגוללת את קורותיה של משפחת האצולה קרולי, שמאבדת על הספינה את היורש המיועד, ונאלצת למצוא יורש וחתנים למשפחה. (התקציר באדיבות: yes טלויזיה בלוין)
(עונה 1, פרק 2)
פרק #1.02
ע01פ02
הגעתם של מת'יו ואיזבל קרולי לאחוזה מעוררת סערה. מת'יו נאבק בהתמסדות בעוד איזבל לא יוצרת רושם ראשוני טוב על ויולט. בינתיים, העבר של קרסון רודף אחריו כאשר הוא נסחט על ידי נוכל, ונראה שגוון מתכתבת עם מישהו בסתר. (התקציר באדיבות: yes טלויזיה בלוין)
(עונה 1, פרק 3)
פרק #1.03
ע01פ03
הסוד מאחורי ההתכתבות הסודית של גוון מתגלה ומפתיע את אנשי הצוות. ניסיונות השידוך של קורה נכשלים כאשר מארי מגלה עניין בגבר זר מחו"ל שמנסה לגרום לה להתאהב בו. בינתיים, בייטס מנסה באופן נואש לרפא את הצליעה שלו. (התקציר באדיבות: yes טלויזיה בלוין)
(עונה 1, פרק 4)
פרק #1.04
ע01פ04
שני גברים מתחרים על תשומת ליבה של דייזי ומנסים לקחת אותה אל היריד, ואילו סיביל עוזרת לגוון לחפש עבודה חדשה. ויולט פונה למתיו בבקשת עזרה. הגברת יוז לוקחת ערב חופש כדי לבלות עם אהוב ישן. (התקציר באדיבות: yes טלויזיה בלוין)
(עונה 1, פרק 5)
פרק #1.05
ע01פ05
אולם הכפר מנוצל להכנות לקראת תערוכת הפרחים השנתית של דאונטון. בינתיים, סיביל לוקחת את גוון לראיון עבודה נוסף, ודייזי עדיין נסערת ממה שאירע למר פאמוק. (התקציר באדיבות: yes טלויזיה בלוין)
(עונה 1, פרק 6)
פרק #1.06
ע01פ06
ליידי סיביל מספרת לאדון גרנת'האם על התעניינותה בפוליטיקה ומסתבכת עקב מהומות באירוע הבחירות. מרי ומת'יו ממשיכים להתקרב, ותומאס ממשיך בקמפיין שלו להיפטר מבייטס על-ידי האשמתו בגניבת יין. (התקציר באדיבות: yes טלויזיה בלוין)

« רשימת הפרקים והעונות של אחוזת דאונטון

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.