אחוזת דאונטון - כרזה

אחוזת דאונטון (2010-2015)

Downton Abbey

בריטניה  ·  דרמה, היסטוריה  ·  שעה ו-5 דקות  ·  סדרת טלויזיה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

8.7
121,592 מצביעים
גולשי IMDb
5.4
36 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
(עונה 6)
" היא היתה חברה מעודנת, שנונה, מאופקת במידה, דרמטית כשצריך ותמיד ידעה לומר את הדבר הנכון. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
(07.03.13)
" לא פרק בשיעור היסטוריה, גם לא גרסה מחודשת ל"אדונים ומשרתים" והיא בהחלט לא דומה לאף אחת מהסדרות אחוזות התזזית שזוכות להצלחה דומה בימים אלה קראו הכל דף ביקורת ותגובות
(עונה 5) העונה מתחילה ב- 1924, זמן קצר לאחר עליית ממשלת הלייבור לשלטון, שמשנה את הלך הרוחות באחוזה. רוברט וקרסון מוטרדים שניהם מהשינויים וניצבים אחד מול השני כשאנשי הכפר רוצים להקים אנדרטה לזכר המלחמה.
מרי קראולי מוכנה ממשיכה במ...
(עונה 1) הסדרה מתמקדת בחיי האדונים והמשרתים באחוזת אצולה אנגלית, בראשית המאה ה 20. הסדרה, שמתחילה ב 1912 עם שקיעתה של הטיטאניק, בוחנת את קורותיה של משפחת האצולה קרולי, המונה את הדוכס האנגלי, את אשתו האמריקאית ואת שלוש בנותיהן המתק...
אין תמונה
אין תמונה
יו בונוויל (רוברט קרולי)
אין תמונה
לורה קרמייקל (ליידי אדית' קרולי)
אין תמונה
ג'ים קרטר (מר קרסון)
מישל דוקרי (ליידי מרי קרולי)
אין תמונה
ג'ואן פרוגט (אנה סמית')
אין תמונה
אין תמונה
פיליס לוגן (גברת יוז)
אין תמונה
אליזבת' מק'גוברן (קורה קרולי)
תקצירי פרקים 41 פרקים ב-6 עונות
(עונה 6, פרק 9)
פרק #6.09
ע06פ09
על סף השנה האזרחית החדשה הרומנטיקה חוגגת, אך האתגרים קשים. מרי מתאמצת לתקן את שהרסה, אך סודה של אדית עדין מאיים על אושרה. דנקר מנסה לחבל בעבודתו של ספראט, מצבו הבריאותי של מר קרסון מתדרדר, ומזלו של מר מוזלי מאיר לו שוב. (התקציר באדיבות: yes טלויזיה בלוין)
(עונה 6, פרק 8)
פרק #6.08
ע06פ08
שינוי במעמדו של ברטי פלהם מציב לאדית דילמה - האם להסתיר את עברה בכל מחיר או להסתכן באובדן אושרה. בינתיים, מרי מאבדת שליטה, ובית ההארחה של גב' פטמור מסתבך בשערורייה, ורק בני המשפחה יכולים להציל את המצב. (התקציר באדיבות: yes טלויזיה בלוין)
(עונה 5) העונה מתחילה ב- 1924, זמן קצר לאחר עליית ממשלת הלייבור לשלטון, שמשנה את הלך הרוחות באחוזה. רוברט וקרסון מוטרדים שניהם מהשינויים וניצבים אחד מול השני כשאנשי הכפר רוצים להקים אנדרטה לזכר המלחמה.
מרי קראולי מוכנה ממשיכה במערכות היחסים שלה עם אנתוני פוייל וצ'ארלס בלק וטום ברנסון ממשיך בחיזוריו אחר המורה שרה בונטינג. ליידי אדית' חזרה עם ביתה התינוקת לאחוזה, אך מסרה אותה לגידול אצל משפחת אריסים המתגוררת במקום, ומרבית סביבתה כלל אינה מודעת לעובדה שהיתה בהריון. אך אדית' אינה מוצאת מנוח ומוטרדת מאוד מכך שאינה יכולה לגדל את ביתה, ובאירוע חשוב למשפחה, נוהגת בחוסר תשומת לב וגורמת לשריפה.

(עונה 1) הסדרה מתמקדת בחיי האדונים והמשרתים באחוזת אצולה אנגלית, בראשית המאה ה 20. הסדרה, שמתחילה ב 1912 עם שקיעתה של הטיטאניק, בוחנת את קורותיה של משפחת האצולה קרולי, המונה את הדוכס האנגלי, את אשתו האמריקאית ואת שלוש בנותיהן המתקוטטות, שכעת נותרו ללא יורש עקב מותו של בן הדוד על הטיטאניק.
כמיטב המסורת הבריטית, העלילה מחולקת הן לחיי משפחת האצולה והן לחיי המשרתים שאחראים על התפעול הנסתר של חיי ההדר הפאר הנפרשים אל מול הצופה.
העונה השנייה נפתחת בשנת 1916. מתיו לוחם בחזית הסום, תומס מתגייס וויליאם נפסל לשירות קרבי אך מוצא את מקומו בחזית לצד מתיו בהמשך. האחוזה עוברת מהפך כאשר נפתח בה בי"ח לקצינים פצועים ושטח המחייה של המשפחה מצטמצם וכן רמת השירות שהיו רגילים לה. בייטס חוזר להיות המשרת האישי של רוברט ומציע נישואים לאנה אך הדרך לחופה לא תהיה קלה. משרתים חדשים באים והולכים וכל אחד מהם מייצג בדרכו את קשיי המלחמה.
מתיו חוזר לחופשה מהחזית ומביא אתו את ארוסתו לוויניה. מרי מעמידה פנים שלא אכפת לה ומציגה אף היא מחזר, איל עיתונות חסר מעצורים שאינו ממעמד האצולה למגנת לבם של הוריה וסבתה. סיביל מחליטה להיות אחות ואחרי סיום לימודיה מתייצבת לעבודה בביה"ח בדאונטון. אדית פורחת כאשר היא מתגייסת לסייע לקצינים המאושפזים בכתיבת מכתבים, שליחויות וכדו'. תומס חוזר מהחזית לשרת כאחראי על הצד הסיעודי בביה"ח בדאונטון וטורח להדגיש שאיננו משרת עוד. אוברייאן אינה משנה את עורה וממשיכה לסכסך בכל מקום שהיא יכולה. גם ויולט, הרוזנת האם, אינה משתנה וממשיכה לנהל את כולם.העונה מסתיימת ב-1919, המלחמה תמה, השפעת הספרדית באה, גבתה קורבנות וחלפה, אבל החיים לא שבים למסלולם וגם לא ישובו עוד.

מידע לצופים
2 זכיות  +  3 מועמדויות לפרסים חשובים במיוחד (כל הפרסים »)
שפה מדוברת:
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סדרת הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סדרת הטלויזיה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.