ליבוביץ': אמונה אדמה אדם - כרזה

ליבוביץ': אמונה אדמה אדם (2013)

Leibowitz: Faith, Country and Man

ישראל  ·  תעודה  ·  סדרת טלויזיה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

4.6
5 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
תקציר עלילה
כ-19 שנה עברו מאז נפטר בגיל 91 הפרופסור ישעיהו ליבוביץ, אחד מענקי הרוח שחיו במקומותינו. נדמה שמאז מתו לא עובר שבוע מבלי ששמו יוזכר בכליי התקשורת בהקשר כלשהוא כאילו שהוא עדיין כאן, חי ובועט. יהודי דתי, מדען, פילוסוף והוגה ... תקציר מורחב »
צוות ומשתתפים
מידע לצופים
2 מועמדויות לפרסים חשובים במיוחד (כל הפרסים »)
שפה מדוברת:

עלילה:
כ-19 שנה עברו מאז נפטר בגיל 91 הפרופסור ישעיהו ליבוביץ, אחד מענקי הרוח שחיו במקומותינו. נדמה שמאז מתו לא עובר שבוע מבלי ששמו יוזכר בכליי התקשורת בהקשר כלשהוא כאילו שהוא עדיין כאן, חי ובועט. יהודי דתי, מדען, פילוסוף והוגה דעות חריף, מאתגר ושנוי במחלוקת. רבים ראו בו בחייו מאין נביא מודרני, הגדרה שהוא עצמו דחה בשאת נפש.
ליבוביץ היה אדם מלא פרדוקסים וניגודים: מחד דוגמטי ושמרן מאידך נאור וחדשן. תדמיתו הציבורית הייתה מתריסה ובוטה כמעט מפחידה אך ביתו, היה פתוח בפני כול ואלפי אנשים חילונים , דתיים וחרדים, פנו אליו לבקש את עצתו. איש של פוליטיקה, מדע, פילוסופיה ויהדות, הכול בתערובת ופרשנות ייחודית השמורה רק לו.
הוא השאיר אחריו מאות אלפי מילים - ספרים, כתבים, מחקרים, מאמרים, ראיונות, הרצאות, מכתבים ואפילו פתקים – אך במובן מסוים נשאר בלתי פתור. מותיר אחריו שאלות רבות הנוגעות לסתירה הגדולה שבין כל התחומים שבהם עסק והדרך בה חי.
דרך מסע מצולם של בני משפחתו, חסידיו ומתנגדיו, אשר מתחקים אחר חייו ונקודות מרכזיות בהגותו מנסה הסדרה לפענח את דמותו של האיש. במובנים רבים, הצגת משנתו של ישעיהו ליבוביץ בפני הציבור הישראלי בימינו אלה מראה שדברים רבים שאמר וחשב נותרו מתריסים, מדאיגים ורלוונטיים לגורלה של מדינת ישראל והעם היהודי. | עוד תקצירי עלילה »

מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 02.02.2013
צבע:
צבע


כל צוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סדרת הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סדרת הטלויזיה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.