מילים / יענקל'ה רוטבליט (2012)

Lyrics By Rothblit

ישראל  ·  מוסיקלי, תעודה  ·  52 דקות  ·  סרט תעודה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

7.9
61 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
תקציר עלילה
חמשת הדיסקים שהוציא יענקל'ה רוטבליט בין השנים 1978-2011 משרטטים מהלך חיים כפול; דיאלוג עם המציאות החברתית והפרטית בישראל לאורך השנים, והתפתחותו של יוצר. הסרט מבקש לעקוב אחר מהלך כפול זה. יענקל'ה רוטבליט זכה בהכרה, בין ... תקציר מורחב »
מידע לצופים
שפה מדוברת:

עלילה:
חמשת הדיסקים שהוציא יענקל'ה רוטבליט בין השנים 1978-2011 משרטטים מהלך חיים כפול; דיאלוג עם המציאות החברתית והפרטית בישראל לאורך השנים, והתפתחותו של יוצר. הסרט מבקש לעקוב אחר מהלך כפול זה.

יענקל'ה רוטבליט זכה בהכרה, בין היתר, בזכות הטקסטים שהולחנו ובוצעו בידי אחרים. שירים אלו, יפים ככל שהם, הם "רכים" יותר, קליטים יותר, הטקסטים שלהם בדרך-כלל פחות מורכבים ותובעים פחות מן המאזין מאשר יצירתו העצמאית. יוצרי הסרט רוצים להרחיב את היכרות הקהל גם ליצירה שבה אחראי יענקל'ה רוטבליט על המכלול - מכתיבה, דרך הלחנה ועד לביצוע - יצירה עשירה, מגוונת ומעוררת. רוטבליט מבטא ביצירתו מחאה פוליטית לצד כאב חשוף עצבים וכנות נוגעת, יש לו נכונות להציג שאלות מבלי לדעת את התשובות, סקרנות, מוות והתחדשות. ובמלים אחרות: את העושר והגיוון, את המעורר הזדהות והמקומם, את חוש ההומור ומה שמשאיר אותך פעור פה מנביא הזעם. | עוד תקצירי עלילה »

מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 27.10.2012
זמן ריצה:
52 דקות (52 דקות)
צבע:
צבע

בימוי
משחק

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.