שלושה ישראלים חדשים לפסטיבל קאן 2012: "המשגיחים", "חדר 514" ו"שרקייה"

מאת
24 באפריל 2012 בשעה 7:14
"המשגיחים". רועי אסף.

"המשגיחים". רועי אסף.

שלושה סרטים ישראלים הצטרפו למסגרות השונות של פסטיבל הסרטים קאן 2012 (ה-65 במספר) בצרפת: "המשגיחים" של מני יעיש יתמודד בתחרות של שבוע המבקרים; ו"חדר 514" של שרון בר-זיו ו"שרקייה" של עמי לבנה, יוקרנו במסגרת ACID לקולנוע עצמאי.

"המשגיחים" מספר על חבורה של שלושה ברסלבים בבת ים, שכופה את הכבוד לדת בשכונתם באמצעות אלימות. כאשר מגיעה בחורה חדשה (רותם זיסמן-כהן) לשכונה, מנהיג החבורה (רועי אסף) מתקרב אליה רגשית חרף חוסר הצניעות שלה והקשר עם החבורה שבראשה הוא עומד הולך ומתרופף. "חדר 514" מספר על חוקרת צבאית (אסיה נייפלד) שמנהלת מערכת יחסים אינטימית עם המפקד הישיר שלה, ובמסגרת תפקידה מתעמתת עם מ"פ מצטיין המואשם בהתנהגות אלימה. "שרקייה" מספר על מאבטח בדואי בתחנה המרכזית של באר שבע, ששב יום אחד מעבודתו ומגלה שעל דלת אחד הצריפים בכפר הודבק צו הריסה. הוא מבין כי גורל הכפר נתון על כף המשקולת ומחליט לביים פיגוע בתחנה המרכזית בכדי לזכות במספר רגעי תהילה תקשורתית אשר בעקבותם, אולי המדינה תחוס על כפרו.

לפני מספר ימים התאכזבנו לגלות כי במסגרת המרכזית של פסטיבל קאן לא יתמודדו השנה סרטים ישראלים, אך הצטרפותם של שלושת סרטים אלו לפסטיבל מונה כעת את הישראלים על חמישה. "המשגיחים" הוכרז כמעט במקביל כסרט הפותח של פסטיבל קולנוע דרום.