הוכרזו המועמדים לפרסי הטלויזיה הישראלית 2019: "בשבילה גיבורים עפים" ו"על הספקטרום" מובילות

מאת
30 בינואר 2019 בשעה 19:00
"בשבילה גיבורים עפים". מיכאל אלוני, משה אשכנזי, תומר קפון, נדב נייטס.

"בשבילה גיבורים עפים". מיכאל אלוני, משה אשכנזי, תומר קפון, נדב נייטס. צילום: ניתאי נצר

הוכרזו המועמדים לפרסי הטלויזיה הישראלית 2019 (ה-16 במספר) של האקדמיה הישראלית לקולנוע ולטלויזיה, ובראשן מובילות "בשבילה גיבורים עפים" ו"על הספקטרום" עם 13 מועמדויות כל אחת. שתי הסדרות שייכות ל-yes, וזהו גם גוף השידור בעל מספר המועמדויות הגבוה ביותר בכלל. האקדמיה לא נותנת לפופולריות של הסדרה הקומית "שנות ה-80" להשפיע, וחרף מחאת היוצרים מהשנה שעברה אז היתה מועמדת בקטגוריות בולטות כגון הבימוי והמשחק (אך לא הסדרה הקומית הטובה), השנה היא אינה מועמדת בשום קטגוריה.

קטגוריה חדשה של סדרת הרשת הטובה ביותר התווספה השנה, ופרס מפעל חיים יוענק למנהלת הארכיון של תאגיד השידור הישראלי כאן 11, בילי סגל-גזליוס, שמנהלת את הארכיון מזה 23 שנה ומובילה את תהליך הדיגיטציה שלו.

טקס הענקת פרסי הטלויזיה הישראלית יתקיים ב-10 במרץ 2019 ויועבר בשידור חי בערוץ כאן 11.

רשימת המועמדים לפרסי האקדמיה בתחום היצירה הטלויזיונית לשנת 2019:

סדרת דרמה
"איש חשוב מאוד", עונה 2
"בשבילה גיבורים עפים"
"להעיר את הדב"
"עיר מקלט"
"על הספקטרום"

מיני סדרה
"אוטונומיות"
"מיגל"
"שטוקהולם"

סדרה קומית
"האחיות המוצלחות שלי", עונה 2
"יש לה את זה"
"ככה זה"
"מייקל"
"מלכות"
"קופה ראשית"

שחקנית בסדרת דרמה
חן אמסלם, "פמת"א"
חני פירסטנברג, "עיר מקלט"
לאורה ריבלין, "המנצח"
נועה קולר, "להעיר את הדב"
נעמי לבוב, "על הספקטרום"

"פמת"א: פרקליטות מחוז תל-אביב". חן אמסלם.

"פמת"א: פרקליטות מחוז תל-אביב". חן אמסלם.

שחקן בסדרת דרמה
אלון אבוטבול – הרמון
יהודה לוי – איש חשוב מאוד, עונה 2
יוסי מרשק – להעיר את הדב
ליאור אשכנזי – המנצח
ניב מג'ר – על הספקטרום

בימוי בסדרת דרמה
יובל שפרמן – על הספקטרום
עודד לוטן – פמת"א
עמרי גבעון – בשבילה גיבורים עפים
קרן מרגלית – להעיר את הדב
שירלי מושיוף – איש חשוב מאוד, עונה 2

תסריט בסדרת דרמה
דנה אידיסיס – על הספקטרום
נעה רוטמן, אסתי נמדר תמאם – פמת"א
עמרי גבעון – בשבילה גיבורים עפים
קרן מרגלית – להעיר את הדב
שירלי מושיוף – איש חשוב מאוד, עונה 2

בימוי בסדרה קומית
אורן שקדי – קופה ראשית
גורי אלפי אהרון – האחיות המוצלחות שלי, עונה 2
דני סירקין – שטוקהולם
מויש גולדברג, איתי ויזר – מייקל
רם נהרי – ככה זה

תסריט בסדרה קומית
אבי דנגור, הילה גולדנברג, מיטל רז, נטליה פאוסט, נדב הולנדר, איתי ויזר, מויש גולדברג – מייקל
דנה מודן – ככה זה
יניב זוהר, נדב פרישמן, ארנון וייס, חגי טוריסקי, רשף שי – קופה ראשית
נעה ארנברג, גלית חוגי – האחיות המוצלחות שלי, עונה 2
נעה ידלין – שטוקהולם

שחקנית בסדרה קומית
דאנה איבגי – מלכות
דנה אברהם סמו – האחיות המוצלחות שלי, עונה 2
דנה מודן – ככה זה
הילה גולדנברג – מייקל
נלי תגר – האחיות המוצלחות שלי, עונה 2
תיקי דיין – שטוקהולם

שחקן בסדרה קומית
אבי דנגור – מייקל
אסי כהן – ככה זה
גל תורן – האחיות המוצלחות שלי, עונה 2
דב גליקמן – שטוקהולם
ששון גבאי – שטוקהולם

סדרה קומית לילדים ונוער
אחותי קפצה כיתה, עונה 2
בית הכלבים, עונה 2
המחלקה לחפצים מיוחדים
הקלמרים, עונה 7
צפוף, עונה 2

סדרת דרמה לילדים ונוער
אובוי, עונה 2
אילת
האוצר שלנו
כדברא, עונה 2
כפולה

בימוי בסדרה לילדים ונוער
אביעד קידר – אילת
אורן שקדי – צפוף, עונה 2
יואב גורפינקל – שכונה
רני סער – אובוי, עונה 2
שי כנות – כפולה

תסריט בסדרה לילדים ונוער
אורי גרוס, יעל כץ, נעם נבו – אובוי, עונה 2
ליאור כפיר רפאל, חגית ביליה, נדב בן סימון, יעל כץ, נעם נבו, גיא שהם, עידן גיל – בית הכלבים, עונה 2
נטלי מרכוס, אסף בייזר – צפוף, עונה 2
עידו דרור, דוד דהן – אילת
רז יובן, רועי עידן – כפולה

שחקנית בסדרה לילדים ונוער
אליאנה תדהר – אובוי, עונה 2
ג'וי ריגר – אובוי, עונה 2
ניב סולטן – אילת
נלי תגר – אובוי, עונה 2
תמר עמית יוסף – האוצר שלנו

שחקן בסדרה לילדים ונוער
אבי גרייניק – בית הכלבים, עונה 2
אלי פיניש – צפוף, עונה 2
ויקטור סבג – האוצר שלנו
לי בירן – אובוי, עונה 2
נוה צור – אילת

צילום בסדרה עלילתית
איציק פורטל – להעיר את הדב
גיא רז – על הספקטרום
זיו ברקוביץ' – איש חשוב מאוד, עונה 2
ניתאי נצר – בשבילה גיבורים עפים
רואי רוט – המנצח

עריכת תמונה בסדרה עלילתית
אמיר וינקלר, עמית גינתון, אסף זכאר – בשבילה גיבורים עפים
אסף קורמן, נמרוד גולדשטיין – איש חשוב מאוד, עונה 2
אריק להב ליבוביץ' – אוטונומיות
מאיה קניג בנטביץ', אילנה ריינה – על הספקטרום
עינת גלזר זרחין – להעיר את הדב

ניהול אמנותי
אדם גזלה – המנצח
אייל אלחדד – אוטונומיות
יואל הרצברג – בשבילה גיבורים עפים
עידו דולב – עיר מקלט
שונית אהרוני – על הספקטרום

עיצוב תלבושות
חוה לוי רוזלסקי – אוטונומיות
חוה לוי רוזלסקי – מלכות
מיכל דור – על הספקטרום
שרית שררה – בשבילה גיבורים עפים
שרית שררה – מייקל

מוסיקה מקורית
אבי בללי – עיר מקלט
אלדד גואטה – ככה זה
אשר גולדשמידט – המנצח
גיא לוי, טל אבן צור – על הספקטרום
רועי נשיא – בשבילה גיבורים עפים
רן בגנו – להעיר את הדב

עיצוב פסקול
איציק כהן – בשבילה גיבורים עפים
יוסי אפלבאום – אוטונומיות
יוסי אפלבאום – המנצח
רונן נגל – להעיר את הדב
רונן נגל – על הספקטרום

הקלטה
איתי אלוהב – להעיר את הדב
איתי אלוהב, אשי מילוא – על הספקטרום
אלי ביין – בשבילה גיבורים עפים
אשי מילוא – מלכות
רן צרויה – המנצח

איפור
אתי בן נון – מלכות
הילה אלקיים – אוטונומיות
ליאת שיינין – ארץ נהדרת
קרין גבע – בשבילה גיבורים עפים
קרין גבע – מייקל

ליהוק
אסתר קלינג – פמת"א
גלית אשכול – על הספקטרום
הילה יובל – המנצח
מרב נחום – עיר מקלט
רותי בלום – בשבילה גיבורים עפים

ספיישל אפקטס, וידאו ארט
אלון סרנגה – שטוקהולם
דן סחר – איש חשוב מאוד, עונה 2
דן סחר – עיר מקלט
דן סחר, דניאל פליק – בשבילה גיבורים עפים
דני כהן – אוטונומיות
שחר דבוש – מלכות

סדרת תעודה
ארץ לבנה
בית. פזמון
הקברניטים
יומני קירשנבאום
נפילתה ועלייתה של המחתרת היהודית

סדרה עובדתית
אנחנו על המפית
ביטים
טיול אחרי צבא, עונה 2
סליחה על השאלה
קשר השתיקה

בימוי ויצירת סדרה תיעודית ועובדתית
אדם סנדרסון, אתי אנטה שגב – בית. פזמון
בן שני, לירן עצמור – יומני קירשנבאום
יסמין קיני – ארץ לבנה
רן לנדאו, רביב דרוקר, רותם שדות – הקברניטים
שי גל – נפילתה ועלייתה של המחתרת היהודית

צילום בסדרה תיעודית ועובדתית
אבי קסמן – טיול אחרי צבא, עונה 2
אוריאל סיני – יומני קירשנבאום
אשר בן יאיר, בועז יהונתן יעקב, אלון מרום – האזרח ק.
דוד זריף – ארץ לבנה
דניאל קדם, אייל בן יעיש, רם שוויקי, אוריאל סיני – נפילתה ועלייתה של המחתרת היהודית

עריכת תמונה בסדרה תיעודית ועובדתית
ארז לאופר – נפילתה ועלייתה של המחתרת היהודית
דרור רשף, רוני קלימובסקי, לי בר לבב, טלי קורין – הקברניטים
טל ברוג, איריס עוזר – ארץ לבנה
יוני כהן, מני ורסס, יובל גבע, רייצ'ל קירשן, שגיא צורף – בית. פזמון
מוריס בן מיור – יומני קירשנבאום

תכנית דוקו-ריאליטי
גולסטאריות
הבוזגלוס, עונה 2
לאהוב את אנה
מהפכה במטבח, עונה 4
תום יער עושה בגרות

תכנית ריאליטי
MKR המטבח המנצח
בואו לאכול איתי, עונה 3
הכוכב הבא לאירוויזיון 2019
משחקי השף, עונה 3
נינג'ה ישראל

שעשועון טלויזיה
המרדף
הקו האדום
טריוויאלי
לעוף על המיליון העונה הרטובה
מונית הכסף

תכנית סאטירה ומערכונים
ארץ נהדרת
גב האומה
עד כאן!
פעם בשבוע עם תם אהרון

תכנית אירוח ובידור
בסיטה עם נורמן עיסא
מה נסגר?
שי בשידור

תכנית ראיונות
אינטימי עם רפי רשף
המשפיעים
ללא פילטרים עם מוטי רייפ
פגישה עם רוני קובן

תכנית תרבות
המתכון של סלים
העולם עצוב אז צוחקים
סוכן תרבות
צליל מכוון

מגזין פנאי
הצנרת
חי בלילה
נקסט
ערב טוב עם גיא פינס

תכנית תחקירים
המקור עם רביב דרוקר וברוך קרא
המתחזים
זמן אמת
עובדה

תכנית אקטואליה
אופירה וברקוביץ'
המגזין עם אושרת קוטלר
לונדון את קירשנבאום
שיחת היום
שישי עם איילה חסון

מגזין לילדים ונוער
גלילאו
החפרנים
להציל את חיות הבר
מתחת לעור

תכנית בידור לילדים ונוער
אבודים בריבוע
אסקייפ
בלגניקס
סוואגרז
צ'מפיונסניק למונדיאל

סדרה לגיל הרך
אולי פיל
הפלנטונים
מסיבת יצירה, עונה 2
פילו וסופי
צוות הצלה, עונה 2

סדרת רשת
Motherland.tlv
הטרמפיסטים
הרומן שלי עם דאעש
מעשה בחמישה משוררים
תהלים – בשר ודם

מפעל חיים
בילי סגל-גזליוס