נטפליקס החלה לאפשר את שינוי מהירות הצפיה לאיטית או מהירה יותר

נטפליקס

נטפליקס

אחרי ניסוי עוד מהסתיו ולמרות ההתנגדות מצד יוצרים הוליוודים, נטפליקס החלה לאפשר לצופים לשנות את מהירות הצפיה בתכניה, בין חצי מהמהירות (0.5x) למהירות גבוהה בחצי (1.5x). מענין לשים לב שלהבדיל משירותי הסכתים (פודקאסטים) כמו 'ספוטיפיי' ו'אפל פודקאסט', נטפליקס לא תאפשר בינתים צפיה במהירות כפולה (2x). ההסתפקות במהירות גבוהה בחצי ככל הנראה נועדה לאזן בין רצון הצופים לבין התנגדות היוצרים, שבין הבולטים מבינהם אפשר למנות את המפיק והבמאי ג'אד אפטאו והבמאי בראד בירד.

היכולת החדשה תופיע בהדרגה למשתמשי אפלקצית האנדרואיד של שירות הסטרימינג בלבד, בינתים. אחראית החדשנות במוצר (VP of product innovation) של נטפליקס, קילה רובינסון, מסרה כי שינוי מהירות הצפיה-ניגון של סרטים וסדרות "התקבלה יפה" בקרב הצרכנים, והיתה ליכולת מבוקשת רבות. היא ציינה כי היכולת הזו היתה זמינה לצרכנים ביתיים עוד מימי הוידאו וה-DVD, ושכמו "יכולות כגון דילוג על ההקדמה, לקפוץ לפרק הבא ושינוי מהירות הניגון עשויות להיות רגישות בקרב הקהילה היוצרת ולכן אנחנו תמיד נזהרים, בודקים אותן ראשית ומקשיבים ברצינות לתגובות."

על פי רובינסון, השימוש במהירות איטית יותר עוזר להנגיש את התכנים לנכים: "אנשים שחירשים ומתקשים לקרוא, מעריכים את האפשרות להאט את כתוביות התרגום; ואנשים עם קשיי שמיעה מעריכים את האפשרות להאזין בצורה איטית יותר. מנגד, אנשים רבים עם לקויות ראיה רגילים להאזין לאודיו דיגיטלי הרבה יותר מהר."

מנגד, ג'אד אפטאו פרסם בזמנו התנגדות בטוויטר, בטענה כי "זה לא עובד ככה. מפיצים לא יכולים לשנות את הדרך שהתוכן מונגש. בעושם כך הם שוברים את האמון והאנשים שמספקים להם [את התוכן] לא יסבלו זאת."

תורך להביע את עצמך. מה תרצה להגיב בנושא?