רשימת המועמדים המלאה לפרס האקדמיה לטלויזיה 2009

מאת
15 ביולי 2009 בשעה 14:29
כל קאסט הסדרה תמרות עשן.

כל קאסט הסדרה "תמרות עשן" המועמדת לפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר.

טקס פרסי האקדמיה הישראלית לטלויזיה 2009 (השביעי במספר) יערך השנה ב-28 באוגוסט, לראשונה במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע. מלבד ההעתקה לדרום (והחסות מהמשרד לפיתוח הנגב והגליל ומעיריית באר שבע), הטקס יעלה שוב לשידור בערוץ 2 (רשת), אחרי שבשנה שעברה שודר בערוץ 10. באקדמיה חברים 800 אנשים משלל ענפי היצירה, והם שבוחרים את הזוכים בקטגוריות השונות.

הוט השנה גוברת על yes עם 15 מועמדויות למול 11 של הלוין. מבין זכייני ערוצי הברודקאסט מוביל ערוץ 10 עם 12 מועמדויות למול 10 מועמדויות של רשת, 7 של קשת, ו-5 של הערוץ הראשון. השחקנית תיקי דיין בולטת עם שתי מועמדויות לפרס השחקנית בקומדיה על "אמאל'ה" ועל "פאפאדיזי"; והשחקנית מועמדת לפרס השחקנית בקומדיה על "קצרים" ופרס השחקנית בדרמה על "פרשת השבוע". מנשה נוי נוטל את תפקיד שתי המועמדויות – האחת לפרס השחקן בדרמה על "פרשת השבוע", והשניה לפרס השחקן בקומדיה על "פאפאדיזי" (ורק אלוהים יודע איך הסדרה הזוועתית הזאת נכנסה כמעט לכל קטגוריה רלבנטית).

רשימת המועמדים לפרסי האקדמיה הישראלית לטלויזיה 2009:

סדרת הדרמה הטובה ביותר:

"הבורר 2"
"סרוגים"
"פרשת השבוע 3"
"רביעיית רן"
"תמרות עשן"

סרט טלויזיה / מיני סדרה / הדרמה הטובים ביותר:

היא לא תדע – ספיישל משירי דני סנדרסון
חלאקה
חקירה פנימית
מרחב מוגן
ניקוי הראש
הוא הכרחי

הסדרה הקומית הטובה ביותר:

"אמאל'ה 3"
"החברים של נאור 2"
"החיים זה לא הכל 7"
"פאפאדיזי"
"רד בנד"

הבימוי הטוב ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה סרט טלוויזיה וסדרת דרמה:

שי כנות, "הבורר 2"
חיים בוזגלו, "לחיות מחדש"
אליעזר שפירא, "סרוגים"
רני בלייר, "פרשת השבוע 3"
עודד דוידוף, "תמרות עשן"

הבימוי הטוב ביותר בסדרה קומית:

רם נהרי, "אמאל'ה"
נאור ציון, "החברים של נאור 2"
עדי בנימינוב, "החיים זה לא הכל 7"
אלון בנארי, "קצרים"
איתן צור, קרן חוכמה, "רד בנד"

התסריט הטוב ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה סרט טלויזיה וסדרת דרמה:

רשף ורגב לוי, "הבורר 2"
אליעזר שפירא, חוה דיבון, אילן אשכולי, יעל רובינשטיין, שמואל פלג חיימוביץ', רננית פרשני, ישי גולדפלם, יהודה גרינפילד-גילת, "סרוגים"
ארי פולמן, רני בלייר, רוגל אלפר, מויש גולדברג, דקלה קידר, "פרשת השבוע 3"
אורן יעקובי, גיורא יהלום-אופיר, "רביעיית רן"
נח סטולמן, "תמרות עשן"

התסריט הטוב ביותר בסדרה קומית:

תמר מרום, "אמאל'ה"
נאור ציון, "החברים של נאור 2"
דניאל לפין, חיים אידיסיס, עופר קניספל, גאיה וילדמן, "החיים זה לא הכל 7"
רן דוברת, "קצרים"
דורון צור, ירון ניסקי, שרון קנטור, איתי רייכר, בני בשן, דרור נובלמן, ארי פפר, "רד בנד"

השחקן הטוב ביותר בדרמה בודדת/ מיני סדרה/ סרט טלויזיה וסדרת דרמה:

משה איבגי, "הבורר 2"
אוהד קנולר, "סרוגים"
מנשה נוי, "פרשת השבוע 3"
יפתח קליין, "רביעיית רן"
יורם טולדנו, "תמרות עשן"

השחקנית הטוב ביותר בדרמה בודדת/ מיני סדרה/ סרט טלויזיה וסדרת דרמה:

יאנה גור, "לאהוב את אנה"
טלי שרון, "סרוגים"
יעל שרוני, "סרוגים"
קרן מור, "פרשת השבוע 3"
מיכל ינאי, "רביעיית רן"
אפרת בן צור, "תמרות עשן"

השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית:

צחי גראד, "אמאל'ה"
אבי קושניר, "החיים זה לא הכל 7"
מנשה נוי, "פאפאדיזי"
מוני מושונוב, "קצרים"
ארי פפר, "רד בנד"

השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית:

אורנה בנאי, "אמאל'ה"
תיקי דיין, "אמאל'ה"
ענת וקסמן, "החיים זה לא הכל 7"
תיקי דיין, "פאפאדיזי"
קרן מור, "קצרים"

סדרת התעודה הטובה ביותר:

העולם הבא – ניצן הורביץ מחפש את המחר
הרצל פינת רפאלי
לונדון פינת בן יהודה
לנצח את הסרטן
תעודה כחולה

תכנית הריאליטי ודוקו ריאליטי הטובה ביותר:
האח הגדול
הישרדות
היפה והחנון
המרוץ למיליון
משפחה חורגת 3

תכנית האירוח הטובה ביותר:

אינסטינקט בסיסי
הלילה
חוצה ישראל 4
מקבלים שבת
שיחת נפש

תכנית מגזינית בתחומי תרבות ופנאי הטובה ביותר:

האחות הקטנה
הבית היהודי
Y בעשר
ערב טוב
תרבות רחוב

תכנית אקטואליה ו/או תחקיר ו/או חדשות הטובה ביותר:

היום שהיה
חדשות 10
עובדה
שישי עם רביב דרוקר ועופר שלח
שתולים

תכנית ילדים ונוער הטובה ביותר:

בילי 2
גור ואוח
דאוס
האי 2
המובילים 2
הפיג'מות 5

תכנית הבידור הטובה ביותר:

אחד נגד 100
ארץ נהדרת 6
מונית הכסף 2
עד הבחירות זה יעבור
שבוע סוף

תכנית המערכונים הטובה ביותר:

דבר עם הסוכן שלי
אין מה לראות
מקום לדאגה
קצרים 4
שינויים בלוח השידורים

תורך להביע את עצמך. מה תרצה להגיב בנושא?