הימורים לפרסי הטלוויזיה של גלובוס הזהב 2011

"מד מן".

"מד מן". שוב סדרת הדרמה הטובה ביותר?

טקס גלובוס הזהב 2011 (ה-68 במספר) בהנחיית ריקי ג'רוויס (שנה שניה ברציפות) יתקיים הלילה (א'), כשהסרט "נאום המלך" מוביל עם מספר המועמדויות הרב ביותר: שבע. בשנה שעברה "תלוי באוויר" הוביל עם מספר המועמדויות הרב ביותר, אך זכה בפרס התסריט בלבד, ושנה לפני כן זוכה פרס הסרט הטוב ביותר "נער החידות ממומביי" היה מועמד לארבעה פרסים בעוד שלושה סרטים שהיו מועמדים לחמישה פרסים, כולל לסרט הטוב ביותר, לא זכו בדבר – מה שמבשר טובות ל"הרשת החברתית". את רשימת המועמדים המלאה של פרסי גלובוס הזהב 2011, ועל כל המועמדים בקטגוריות הקולנועיות אכתוב בעתיד עם הכרזת המועמדים לאוסקר, אבל בינתים: ההימורים שלי לגבי סדרות הטלוויזיה.

סדרת דרמה

"מד מן" ("הגברים של שדרות מדיסון"), "דקסטר", "האישה הטובה", "אימפריית הפשע", "המתים המהלכים"

בקטגוריה הזאת אוהבים, בדרך כלל, סדרות חדשות. "מד מן" היא הסדרה הראשונה אי פעם שזכתה בגלובוס הזהב שלוש שנים ברציפות. היא תזכה בפעם הרביעית או שיעברו ל"אימפריית הפשע". ל"מתים המהלכים" יש שישה פרקים בלבד, ומדובר בסדרת אימה, קשה להאמין שתזכה.

שחקן

ג'ון האם, "מד מן"; מייקל סי. הול, "דקסטר"; בריאן קרנסטון, "שובר שורות"; סטיב בושמי, "אימפריית הפשע"; יו לורי, "האוס"

ושוב, ההיסטוריה בגד שחקנים שלא זכו. מאז 1984 זכה שחקן אחר בכל פעם, מלבד יו לורי שזכה בצדק על "האוס" שנתיים ברציפות (2006,2007), ואחריו זכו בפרס ג'ון האם ומייקל סי. הול. זו המועמדות הראשונה של בריאן קרנסטון, שכבר זכה בשלושה פרסי אמי ברציפות על התפקיד ב"שובר שורות". כנראה שסטיב בושמי יעלה על הבמה לקטוף את הפרס.

שחקנית

ג'וליאנה מרגוליס, "האישה הטובה"; קירה סדג'וויק, "המפענחת"; אליסבת' מוס, "מד מן"; קייטי סגל, "ילדי האנרכיה"; פייפר פרבו, "פרשיות סמויות"

בגלובוס הזהב אוהבים לחדש בזוכים ובמועמדים. במקרה הזה: שתי האחרונות ברשימה. קשה להעריך מי תזכה כאן. השאלה היא כמה הם אוהבים את ג'וליאנה מרגוליס, הזוכה של שנה שעברה. גם כשהם מעניקים את הפרס למישהי שזכתה, זה לא קרה שנתיים ברציפות. אז אולי קירה (שזכתה ב-2007) על העונה האחרונה של סדרתה.

סדרת קומדיה/ סדרה מוסיקלית

"משפחה מודרנית"; "גלי" (GLEE); "רוק 30"; "האחות ג'קי"; The Big C; "המפץ הגדול"

"גלי" זכתה בשנה שעברה, והיא הסדרה הראשונה מזה זמן רב שעונה להגדרה "סדרה מוסיקלית", ואני מהמר עליה.

שחקן

תומס ג'יין, "מצויד"; מת'יו מוריסון, "גלי"; אלק בולדווין, "רוק 30"; סטיב קארל, "המשרד"; ג'ים פרסונס, "המפץ הגדול"

אלק בולדווין זכה שלוש פעמים בארבע השנים האחרונות, כולל בשנתיים האחרונות. סטיב קארל, שזכה בפרס ב-2006, עוזב את "המשרד" (ולמרות שהם יוכלו להעמיד אותו לגלובוס הזהב בשנה שעברה, רוב הסיכויים שזו המועמדות האחרונה שלו לסדרה) – וריקי ג'רוויס (יוצר "המשרד" וכוכב הגרסה המקורית) המנחה, אז יהיה נהדר אם הוא יזכה. ג'ים פרסונס הפתיע בענק כשזכה בפרס בטקס האמי האחרון, לכן הוא מועמד כאן, לראשונה.

שחקנית

טוני קולט, "טרה"; ליאה מישל, "גלי"; טינה פיי, "רוק 30"; אידי פאלקו, "האחות ג'קי"; לורה ליני, The Big C

אידי פאלקו או לורה ליני, אחת מהן תזכה. פאלקו זכתה פעמיים בגלובוס הזהב על "הסופרנוס" (ותמיד יש לה נאומים מוצלחים), וליני זכתה לפני שנתיים על המיני סדרה "ג'ון אדמס". אם פאלקו תזכה היא תהיה השחקנית הראשונה שזוכה בגלובוס הזהב על סדרת דרמה ועל סדרת קומדיה. השחקן היחיד בעל הישג זהה הוא דיויד דוקובני ("תיקים באפלה", "קליפורניקיישן").

מיני סדרה/סרט טלוויזיה

"הפסיפיק", "טמפל גרנדין", "ד"ר מוות ומיסטר ג'ק", "קרלוס", "עמודי תבל"

מיני סדרות הן זן נכחד וכשזו מועמדת, היא לרוב זוכה. ל"הפסיפיק" 10 פרקים, ל"עמודי תבל" שמונה. "אחים לנשק" זכתה בזמנו, ונראה ש"הפסיפיק" (המיני סדרה היקרה ביותר אי פעם, עם תקציב של 120 מיליון דולר) תלך בעקבותיה, אלא אם סרט הטלוויזיה "טמפל גרנדין" ימשיך את מסע הניצחונות שלו.

שחקן

איאן מקשיין, "עמודי תבל"; אדגר רמירז, "קרלוס"; אל פצ'ינו, "ד"ר מוות ומיסטר ג'ק"; מייקל שין ודניס קוויד, The Special Relationship

הפרס ילך, ככל הנראה, לאל פצ'ינו שלא מכין נאומים וחבל (הוא הפסיד הרבה בעבר, אבל היום- שיכין ראשי פרקים לפחות).

שחקנית

היילי אטוול, "עמודי תבל"; קלייר דיינס, "טמפל גרנדין"; ג'ניפר לאב היואט, The Client List; רומולה גארי, "אמה"; ג'ודי דנץ', "קרנפורד" [עונה שנייה]

זו תהיה הפתעה אם קלייר דיינס לא תזכה.

שחקן משנה בסדרה/סרט טלוויזיה/מיני סדרה

אריק סטונסטריט, "משפחה מודרנית"; סקוט קאן, "הוואי 5-0"; כריס נות', "האישה הטובה"; כריס קולפר, "גלי"; דיויד סטריית'רן, "טמפל גרנדין"

עשיתי אן-דן-דינו ויצא כריס קולפר. אם הם ממש אוהבים את הסדרה, קולפר יהיה הזוכה הכי צעיר בקטגוריה הזאת אי פעם.

שחקנית משנה בסדרה/סרט טלוויזיה/מיני סדרה

ג'יין לינץ', "גלי"; סופיה ורגרה, "משפחה מודרנית"; ג'וליה סטיילס, "דקסטר"; קלי מקדונלד, "אימפריית הפשע"; הופ דיויס, The Special Relationship

ג'וליה סטיילס? אולי קלי מקדולנד.

תורך להביע את עצמך. מה תרצה להגיב בנושא?