פרסי אוסקר 2009

עמוד זה מציג את רשימת הזוכים והמועמדים של פרסי האקדמיה האמריקאית לשנת 2009. כמו כן, עמוד זה גם מציג סטטיסטיקות על הזכיות והמועמדויות, הן עבור הסרטים והן עבור האישים שהתמודדו בתחרות. באפשרותכם ללחוץ על שם הזוכה או המועמד/ת כדי לקרוא פרטים נוספים.

סטטיסטיקות על פרסי אוסקר 2009
המובילים בזכיות ובמועמדויות, ראשית לפי סדר כמות הזכיות ואז לפי סדר כמות המועמדויות.
"נער החידות ממומביי" (5 זכיות)
"הסיפור המופלא של בנג'מין באטן" (3 זכיות מתוך 8 מועמדויות)
"מילק" (2 זכיות מתוך 5 מועמדויות)
"האביר האפל" (2 זכיות מתוך 3 מועמדויות)
"נער קריאה" (זכיה אחת מתוך 4 מועמדויות)
"וול-אי" (זכיה אחת מתוך 2 מועמדויות)
"פרוסט / ניקסון" (4 מועמדויות)
"ספק" (4 מועמדויות)
"המתאבק" (2 מועמדויות)
"נהר קפוא" (2 מועמדויות)

רשימת הזוכים עם המועמדים של פרסי אוסקר 2009

הזוכים ברשימה מודגשים, ואילו המועמדים מופיעים בגופן רגיל.

הסרט הטוב ביותר

נער החידות ממומביי "נער החידות ממומביי" (זכיה)
הסיפור המופלא של בנג'מין באטן "הסיפור המופלא של בנג'מין באטן"
מילק "מילק"
נער קריאה סידני פולאק, דונה גיגליוטי, אנתוני מינגלה, רדמונד מוריס, "נער קריאה"
פרוסט / ניקסון "פרוסט / ניקסון"

הבימוי הטוב ביותר
דני בויל, "נער החידות ממומביי" (זכיה)
דיויד פינצ'ר, "הסיפור המופלא של בנג'מין באטן"
גאס ואן סנט, "מילק"
סטיבן דלדרי, "נער קריאה"
רון האוורד, "פרוסט / ניקסון"

השחקן הטוב ביותר
שון פן, "מילק" (זכיה)
מיקי רורק, "המתאבק"
בראד פיט, "הסיפור המופלא של בנג'מין באטן"
פרנק לנג'לה, "פרוסט / ניקסון"

השחקנית הטובה ביותר
קייט ווינסלט, "נער קריאה" (זכיה)
אנג'לינה ג'ולי, "ההחלפה"
מליסה ליאו, "נהר קפוא"
מריל סטריפ, "ספק"
אן האת'וואי, "רייצ'ל מתחתנת"

שחקן המשנה הטוב ביותר
הית' לדג'ר, "האביר האפל" (זכיה)
מייקל שאנון, "חלון פנורמי"
ג'וש ברולין, "מילק"
פיליפ סימור הופמן, "ספק"
רוברט דאוני ג'וניור, "רעם טרופי"

שחקנית המשנה הטובה ביותר
פנלופה קרוז, "ויקי כריסטינה ברצלונה" (זכיה)
מריסה טומיי, "המתאבק"
טרג'י פ. הנסון, "הסיפור המופלא של בנג'מין באטן"
איימי אדמס, ויולה דיויס, "ספק"

התסריט המקורי הטוב ביותר
דאסטין לאנס בלאק, "מילק" (זכיה)
מרטין מקדונה, "ברוז'"
אנדרו סטנטון, "וול-אי"
מייק לי, "חופשיה ומאושרת"
קורטני האנט, "נהר קפוא"

התסריט המעובד הטוב ביותר
סיימון ביופוי, "נער החידות ממומביי" (זכיה)
אריק רות', "הסיפור המופלא של בנג'מין באטן"
דיויד הייר, "נער קריאה"
ג'ון פטריק שנלי, "ספק"
פיטר מורגן, "פרוסט / ניקסון"

הצילום הטוב ביותר
"נער החידות ממומביי" (זכיה)

העריכה הטובה ביותר
"נער החידות ממומביי" (זכיה)

העיצוב האמנותי הטוב ביותר
"הסיפור המופלא של בנג'מין באטן" (זכיה)

עיצוב התלבושות הטוב ביותר
"הדוכסית" (זכיה)

האיפור הטוב ביותר
"הסיפור המופלא של בנג'מין באטן" (זכיה)

עריכת הקול הטובה ביותר
"האביר האפל" (זכיה)

האפקטים הויזואלים הטובים
"הסיפור המופלא של בנג'מין באטן" (זכיה)
"איירון מן"
"האביר האפל"

סרט האנימציה באורך מלא
"וול-אי" (זכיה)

הסרט הזר הטוב ביותר
"פרידות" (זכיה)
"בין הקירות"
"ואלס עם באשיר"
"כנופיית באדר מיינהוף"

« פרסי אוסקר - בחירת שנה

מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
מר ג'ונס
מר ג'ונס
פורט אוטוריטי
פורט אוטוריטי
ג'יי.טי. לירוי
ג'יי.טי. לירוי
לוחם
לוחם