גרמניה, צרפת, צ'כיה  ·  ביוגרפיה, היסטוריה, פעולה, פשע  ·  שעתיים ו-30 דקות
0
מדד המבקרים

המבקרים מזהירים בתוקף

צוטטו 4 ביקורות

7.4
30,673 מצביעים
גולשי IMDb
5.5
93 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
כל הביקורות » דבר המבקרים:
"הסרט נמנע מלבאר כיצד הטרור האירופי התחלף בטרור איסלאמי. זו כנראה דרישה מוגזמת מסרט שבראש ובראשונה מבקש לספק שעתיים וחצי של בידור יומרני ודחוס." מאת אורי קליין (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
"אין פה בכלל מסר. "כנופיית באדר מיינהוף" בגלגול הפילמאי אינו אלא סרט אקשן רעשני, שמעדיף פיצוצים ומרדפים על פני דיון במהות הארגון ובהרכב חבריו." מאת מאיר שניצר (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר: כנופיית באדר מיינהוף הייתה ארגון טרור שמאלני רדיקלי שפעל בגרמניה של שנות השבעים. אנחנו הישראלים, הכרנו אותם בתור הילדים של הנאצים אשר תמכו בערבים, וכעת ניתנת לנו ההזדמנות בפעם הראשונה להבין מה בדיוק קרה שם. ביוני 1967 איר... תקציר מורחב »
אין תמונה
אולי אדל (בימוי)
אין תמונה
מרטינה גדק (אולריך מיינהוף)
אין תמונה
מוריץ בלייבטראו (אנדראס באדר)
אין תמונה
יוהנה ווקאלק (גודרון אנסלין)
אין תמונה
ברונו גנץ (הורסט הרולד)
פרטים מיוחדים
1 מועמדויות לפרסים חשובים במיוחד (כל הפרסים »)
נושאים:
העבירו את העכבר מעל כיתוב זה כדי להציג נושאים קשורים (אזהרה: עשוי להכיל ספויילרים)
מבוסס על אירועים אמיתיים, מבוסס על ספר | הכל »
מרטינה גדק ... אולריך מיינהוף  
מוריץ בלייבטראו ... אנדראס באדר  
יוהנה ווקאלק ... גודרון אנסלין  
... הורסט הרולד  
ביקורות מבקרים
אורי קליין
מבקר נבחר, עכבר העיר
"הסרט נמנע מלבאר כיצד הטרור האירופי התחלף בטרור איסלאמי. זו כנראה דרישה מוגזמת מסרט שבראש ובראשונה מבקש לספק שעתיים וחצי של בידור יומרני ודחוס.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
מאיר שניצר
"אין פה בכלל מסר. "כנופיית באדר מיינהוף" בגלגול הפילמאי אינו אלא סרט אקשן רעשני, שמעדיף פיצוצים ומרדפים על פני דיון במהות הארגון ובהרכב חבריו.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
ארז דבורה
"אדל ואיישנגר מתמקדים בהצגת סדרת מעשי שוד הבנקים של הארגון במיומנות של סרט אקשן אמריקני. זה אולי מהנה, אבל זה גם מקנה מימד זוהר לפעולות טרור ממשיות.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
אדם אבולעפיה
"יכר שהיוצרים פשוט אינם מתעניינים במניעים ובהקשר ההיסטורי הרחב, ומעדיפים לספר אגדה פשטנית על איך אלימות אידיאולוגית מתגלגלת לאלימות חסרת פשר ובלבול.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות

סקירה

עלילה

כנופיית באדר מיינהוף הייתה ארגון טרור שמאלני רדיקלי שפעל בגרמניה של שנות השבעים. אנחנו הישראלים, הכרנו אותם בתור הילדים של הנאצים אשר תמכו בערבים, וכעת ניתנת לנו ההזדמנות בפעם הראשונה להבין מה בדיוק קרה שם. ביוני 1967 אירעו בגרמניה מהומות סטודנטים אשר במהלכן נורה אדם למוות. ההתנגדות ליד הקשה של המשטרה ולחלק שנטלה גרמניה במלחמת וייטנאם הביאה חבורה של צעירים אידיאליסטים להתלכד לקבוצה בראשה עמדו אנדראס באדר (מוריץ בלייבטראו), גודרון אנסלין (יוהנה ווקאלק) ואורליקה מיינהוף (מרטינה גדק). הם יצאו כנגד האימפריאליזם האמריקאני שזכה לתמיכת ממשלת גרמניה ושאפו ליצירת חברה הומאנית ושוויונית יותר. הכוונות היו תמימות ומנוסחות באופן רהוט ומלא להט של צעירים יפים ולוחמניים, אולם המציאות התגלגלה לכדור שלג של רציחות, טרור ואנרכיזם, והכנופיה שעטה בדרך שלא הייתה ממנה חזרה. האדם היחיד שהצליח להבין את קבוצת הצעירים, היה גם האחראי ללכידתם – ראש המשטרה הפדרלית הגרמנית הורסט הרולד (ברונו גאנץ). הוא הצליח להביא לכליאתם של ראשי הכנופיה ולהעמידם למשפט. אך גם הוא ידע שמדובר רק בקצה הקרחון ושהשפעתו של אותו קומץ צעירים לוחמניים התפשטה בינתיים ברחבי המדינה כולה. הסרט עוקב אחר מערכת היחסים המורכבת מאוד בין אנדראס, גודרון ואורליקה, במהלך רדיפתם על-ידי שלטונות החוק, ומלווה את ימיהם הסוערים בכלא כאשר הם ממתינים למשפט. | עוד תקצירי עלילה »


שמות נוספים:
The Baader Meinhof Complex
ארץ מקור:
שפה מדוברת:
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 26.02.2009
בכורה בטלויזיה: 19.06.2010
הגבלות צפיה:
ישראל: הותר לבני 16 ומעלה (נימוק: אלימות)

היבטים טכנים
זמן ריצה:
150 דקות (שעתיים ו-30 דקות)
צבע:
צבע
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

שתפו חברים


על כותר זה

מה אתם יודעים על השחקנים ועל הצוות? היכנסו לרשימת השחקנים וצוות ההפקה כאן באידיבי ומשם תוכלו לעבור לפרופיל של כל האישים שהיו מעורבים בהפקה הזו ולגלות עליהם מידע חדש.


מחפשים סרטים מז'אנר מסוים? לחצו על הז'אנר המועדף עליכם כדי למצוא תכנים נוספים מהסוג: ביוגרפיה, היסטוריה, פעולה, פשע  |  עוד ז'אנרים »

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.