אורי קליין ביוגרפיה

בעמוד זה מוצגת ביוגרפיה מורחבת אודות אורי קליין, הכוללת אבני דרך חשובות בחיי האישיות. כמו כן, מופיעים בעמוד זה פרטים מזהים נוספים אודות האישים כגון תאריך לידה, ולשימושכם ניתן גם לעבור לעמוד הפילמוגרפיה כדי לראות את רשימת הסרטים והסדרות המלאה בהן נטלה האישיות חלק.

ביוגרפיה

תאריך לידה:
1946
מקום לידה:
תל אביב, ישראל
נפטר בתאריך:
29.07.2022
מקום פטירה:
תל אביב, ישראל

ביוגרפיה מלאה

אורי קליין היה מבקר קולנוע ישראלי ותיק ומוערך ביותר, חתן פרס סוקולוב לעיתונות 2007 ובעל אות הוקרה על מפעל חיים מפסטיבל הקולנוע ירושלים 2015.
אורי קליין נולד בתל אביב בשנת 1946. הוא למד ספרות אנגלית וספרות צרפתית באוניברסיטה העברית. בהמשך נמנה על המחזור הראשון של החוג לקולנוע וטלויזיה באוניברסיטת תל אביב, ושם החל את קריירת הכתיבה שלו עם חבריו לספסל הלימודים בהם הבמאי איתן גרין והמבקר גידי אורשר, כשהוציאו יחד את כתב העת לקולנוע 'קלוזאפ', בהשראת 'קאייה דה סינמה' של אנשי הגל החדש הצרפתי. בהמשך עבד כמבקר קולנוע ב'קול ישראל', ובשנת 1979 עבר לעיתון 'דבר'. בשנת 1982 עבר ללמוד קולנוע באוניברסיטת ניו יורק, ועם שובו בשנת 1987 הפך למבקר הקולנוע של עיתון 'הארץ', תפקיד בו שימש 35 שנים, עד מותו. לצד אלו, לימד תיאוריה והיסטוריה של הקולנוע באוניברסיטת תל אביב, באוניברסיטת חיפה ובבתי ספר נוספים לאמנות.
ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם האישיות או מטעמה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.
מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
האמת
האמת
המושב האחורי
המושב האחורי
איתנו זה נגמר
איתנו זה נגמר
אמילי והיגואר האחרון
אמילי והיגואר האחרון