השוטר אזולאי - כרזה

השוטר אזולאי (1970)

The Policeman

ישראל  ·  דרמה, קומדיה  ·  שעה ו-27 דקות
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

7.5
772 מצביעים
גולשי IMDb
5.9
260 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
" המסר הסולידרי וההומני הזה תרם להצלחת "השוטר אזולאי" ועדיין תורם לעל-זמניות ולרלוונטיות שלו. קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
השוטר אזולאי מתאר את חייו של אזולאי, שוטר שלא הצליח לעלות מעל דרגת שוטר מקוף פשוט בכל עשרים שנות שירותו במשטרה. הסיבה העיקרית לכך היא טוב ליבו ותמימותו של אזולאי, שאינו מסוגל לבצע מעצרים בגלל ליבו הרחום, ונכונותו להאמין ג...
אין תמונה
שייקה אופיר (השוטר אברהם אזולאי)
זהרירה חריפאי (בטי אזולאי)
אבנר חזקיהו (לפקוביץ')
גבי עמרני (התימני)
אין תמונה
אין תמונה
אפרים שטן (הורוביץ)
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
"השוטר אזולאי" מתאר את חייו של אזולאי, שוטר שלא הצליח לעלות מעל דרגת שוטר מקוף פשוט בכל עשרים שנות שירותו במשטרה. הסיבה העיקרית לכך היא טוב ליבו ותמימותו של אזולאי, שאינו מסוגל לבצע מעצרים בגלל ליבו הרחום, ונכונותו להאמין גם לסיפורים כוזבים בעליל של הפושעים בהם הוא נתקל.
כשלונותיו החוזרים של אזולאי במיגור הפשיעה מביאים את רב פקד לפקוביץ (אבנר חזקיהו) והסמל בז'רנו (איצקו רחמימוב) למסקנה כי אסור לחדש את חוזה העסקתו, אף שליבם נכמר עליו. בינתיים, אזולאי שאינו מודע לחרב המרחפת מעל ראשו, מתאהב בזונת רחוב בשם מימי (ניצה שאול), עובדה אותה חושפת אשתו המרירה והמנועה מללדת בטי (זהרירה חריפאי). בטי קורעת לגזרים את תמונתה של מימי, אך בחשאי אזולאי מדביק את התמונה מחדש.
כאשר מתברר לאזולאי כי הוא עומד בפני הדחה, הוא מנסה בכל כוחו לרשום לזכותו הישג שיותיר אותו במשטרה. פושעי השטח הגדול ביפו ובראשם עמר (יוסף שילוח) מתגייסים לעזרתו, ומביימים מעשה פשע לכאורה, אותו ימנע אזולאי, וכל זאת בלי שאזולאי התמים יעמוד על כך שהפשע מבוים.
אחרי שאזולאי התמים כמעט מכשיל את מעשה הפשע המבוים, הוא "מסכל" את מעשה הפשע וזוכה בפעם הראשונה להערכת עמיתיו ומפקדיו. אך המעשה בא מאוחר מדי, וחוזהו של אזולאי לא מחודש.

נושאים:
העבירו את העכבר מעל כיתוב זה כדי להציג נושאים קשורים (אזהרה: עשוי להכיל ספויילרים)
סרט בורקס, שוטרים - משטרה | הכל »

ז'אנר:
מידע לצופים
1 מועמדויות לפרסים חשובים במיוחד (כל הפרסים »)
הגבלות גיל:
ישראל: הותר לבני 14 ומעלה
שפה מדוברת:
טריויה:
השחקן, ששון גבאי, העיד כי השתתף באחת מסצינות המהומה בסרט בעודו בוגר צעיר של האוניברסיטה; אך לא הופיע בעריכה הסופית ואף חקר את הסצינה הרלבנטית עם משפחתו בבוא השנים. | עוד »

מידע לחוקרים ולמקצוענים
שמות נוספים:
HaShoter Azulai
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
זמן ריצה:
87 דקות (שעה ו-27 דקות)
צבע:
צבע


הפקה


הפקה בפועל, הפקה בפועל
משחק
... השוטר אברהם אזולאי
... בטי אזולאי
... לפקוביץ'
... בחרנו
... עמר
... מימי
... התימני
... ציון
... קקטוס
... הורוביץ
... הדוד משיח

... אלברט

כל השחקנים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.