תעודה כחולה: חיים יבין - יומן מסע - כרזה

תעודה כחולה: חיים יבין - יומן מסע (2008)

ID Blues

ישראל  ·  תעודה  ·  שעה ו-46 דקות  ·  סרט טלויזיה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.6
180 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
ציטוטי מבקרים מקצועיים בולטים
כל הביקורות »
"לא פעם נדמה שיבין נהנה להביא את עצמו אל קדמת המסך, לקריין אותה כאילו הוא מקריא חדשות." מאת סמדר שילוני (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר עלילה
בדומה לסידרתו 'ארץ המתנחלים' לוקח אותנו הפעם חיים יבין עם מצלמתו לשוט בין ערביי ישראל. הסידרה מורכבת מחמישה פרקים, כל אחד בסביבות 53 דקות והיא מיועדת לשידור בערוץ 2 מטעם 'רשת'. יומן המסע הזה מדובב כל ערבי וכל יהודי. הסרט... תקציר מורחב »
צוות ומשתתפים
אין תמונה
חיים יבין (בימוי)
מידע לצופים
שפה מדוברת:

עלילה:
בדומה לסידרתו 'ארץ המתנחלים' לוקח אותנו הפעם חיים יבין עם מצלמתו לשוט בין ערביי ישראל. הסידרה מורכבת מחמישה פרקים, כל אחד בסביבות 53 דקות והיא מיועדת לשידור בערוץ 2 מטעם 'רשת'. יומן המסע הזה מדובב כל ערבי וכל יהודי.
הסרט הראשון 'דם שלי אדום כמוך' הוא מעין מבוא לקיפוח. הערבים מקופחים בכל תחום, בכלכלה, בחינוך, בבעלות על הקרקעות, במקומות עבודה, בעצם, בכל תחום. הסרט השני 'ארץ הנגב' עוסק בבדואים של הנגב. הריסת הכפרים הבלתי מוכרים היא חזיון יומיומי. לעומת זאת עוברים בדואי הנגב מודרניזציה מהירה. רבים מהם בעלי מקצועות אקדמאיים, מדענים, משפטנים ורופאים. הסרט השלישי 'בין שתי ערים' פותח בסכנין ובמצפים סביבה. אחר כך עובר הסרט לטייבה, שבה הזבל וההזנחה מתגלגלים בראש חוצות. הסרט חוזר לבסוף לסכנין ולאירועי אוקטובר 2000 ? טראומה שלא תישכח. הסרט הרביעי 'מיזוג ועימות' מנסה לראות עד כמה תהליך השילוב של ערביי ישראל במדינה מצליח והיכן הוא נכשל. מול הדוגלים בשרות אזרחי, יש החוששים מאבדן הזהות הפלשתינית. הסרט החמישי והמסיים 'של מי הארץ הזאת' חוזר להיסטוריה ומעמת על המסך יהודים ופלשתינים כאשר שני הנראטיבים מתנגשים זה בזה. לעומת התיאוריה הציונית (ובמאי הסרט מצהיר לאורך הסרטים שהוא ציוני) והאסון שהמיטו על עצמם הערבים ב-48', מביאים משתתפי הסרט את עמדתם בזכות מדינת 'כל אזרחיה'. | עוד תקצירי עלילה »

מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
זמן ריצה:
106 דקות (שעה ו-46 דקות)
צבע:
צבע

בימוי
צילום

כל צוות ההפקה »

ביקורות מבקרים
סמדר שילוני
"לא פעם נדמה שיבין נהנה להביא את עצמו אל קדמת המסך, לקריין אותה כאילו הוא מקריא חדשות.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט הטלויזיה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.