ישראל  ·  תעודה  ·  שעה ו-46 דקות  ·  סרט טלויזיה
-
מדד המבקרים

אין מספיק ביקורות

5.7
176 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
כל הביקורות » דבר המבקרים:
"לא פעם נדמה שיבין נהנה להביא את עצמו אל קדמת המסך, לקריין אותה כאילו הוא מקריא חדשות." מאת סמדר שילוני (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר: בדומה לסידרתו 'ארץ המתנחלים' לוקח אותנו הפעם חיים יבין עם מצלמתו לשוט בין ערביי ישראל. הסידרה מורכבת מחמישה פרקים, כל אחד בסביבות 53 דקות והיא מיועדת לשידור בערוץ 2 מטעם 'רשת'. יומן המסע הזה מדובב כל ערבי וכל יהודי. הסרט... תקציר מורחב »
אין תמונה
חיים יבין (בימוי)
ביקורות מבקרים
סמדר שילוני
"לא פעם נדמה שיבין נהנה להביא את עצמו אל קדמת המסך, לקריין אותה כאילו הוא מקריא חדשות.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות

סקירה

עלילה

בדומה לסידרתו 'ארץ המתנחלים' לוקח אותנו הפעם חיים יבין עם מצלמתו לשוט בין ערביי ישראל. הסידרה מורכבת מחמישה פרקים, כל אחד בסביבות 53 דקות והיא מיועדת לשידור בערוץ 2 מטעם 'רשת'. יומן המסע הזה מדובב כל ערבי וכל יהודי.
הסרט הראשון 'דם שלי אדום כמוך' הוא מעין מבוא לקיפוח. הערבים מקופחים בכל תחום, בכלכלה, בחינוך, בבעלות על הקרקעות, במקומות עבודה, בעצם, בכל תחום. הסרט השני 'ארץ הנגב' עוסק בבדואים של הנגב. הריסת הכפרים הבלתי מוכרים היא חזיון יומיומי. לעומת זאת עוברים בדואי הנגב מודרניזציה מהירה. רבים מהם בעלי מקצועות אקדמאיים, מדענים, משפטנים ורופאים. הסרט השלישי 'בין שתי ערים' פותח בסכנין ובמצפים סביבה. אחר כך עובר הסרט לטייבה, שבה הזבל וההזנחה מתגלגלים בראש חוצות. הסרט חוזר לבסוף לסכנין ולאירועי אוקטובר 2000 ? טראומה שלא תישכח. הסרט הרביעי 'מיזוג ועימות' מנסה לראות עד כמה תהליך השילוב של ערביי ישראל במדינה מצליח והיכן הוא נכשל. מול הדוגלים בשרות אזרחי, יש החוששים מאבדן הזהות הפלשתינית. הסרט החמישי והמסיים 'של מי הארץ הזאת' חוזר להיסטוריה ומעמת על המסך יהודים ופלשתינים כאשר שני הנראטיבים מתנגשים זה בזה. לעומת התיאוריה הציונית (ובמאי הסרט מצהיר לאורך הסרטים שהוא ציוני) והאסון שהמיטו על עצמם הערבים ב-48', מביאים משתתפי הסרט את עמדתם בזכות מדינת 'כל אזרחיה'. | עוד תקצירי עלילה »

ז'אנר:

ארץ מקור:
שפה מדוברת:
הפצה בישראל:
הפצה רשמית

היבטים טכנים
זמן ריצה:
106 דקות (שעה ו-46 דקות)
צבע:
צבע
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט הטלויזיה

שתפו חברים


על כותר זה

מה אתם יודעים על השחקנים ועל הצוות? היכנסו לרשימת השחקנים וצוות ההפקה כאן באידיבי ומשם תוכלו לעבור לפרופיל של כל האישים שהיו מעורבים בהפקה הזו ולגלות עליהם מידע חדש.


מחפשים סרטים מז'אנר מסוים? לחצו על הז'אנר המועדף עליכם כדי למצוא תכנים נוספים מהסוג: תעודה  |  עוד ז'אנרים »

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.