כרמל - כרזה

כרמל (2009)

Carmel

ישראל, צרפת, איטליה  ·  ביוגרפיה, דרמה  ·  שעה ו-33 דקות
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.4
56 מצביעים
גולשי IMDb
5.4
181 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
ציטוטי מבקרים מקצועיים בולטים
כל הביקורות »
"קשה להבין איך מתחברים הטקסטים של יוספוס פלביוס, המתאר את קריסת המרד הגדול וחורבן בית שני, אל המתחולל שם על הר הכרמל ובשיפוליו אצל בני גיתאי לדורותיהם." מאת מאיר שניצר (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר עלילה
בשמו ובשם אמו אפרתיה זל, מעלה הבמאי עמוס גיתאי את השקפתו על ההיסטוריה, המלחמה והזיכרון. כרמל הוא מבט על ההיסטוריה, הזיכרון, המשפחה והמלחמה, המשלב אלמנטים אוטוביוגרפיים - זיכרונות, מסמכים אישיים, חומר ויזואלי ספרותי וג... תקציר מורחב »
מידע לצופים
שפה מדוברת:

עלילה:
בשמו ובשם אמו אפרתיה ז"ל, מעלה הבמאי עמוס גיתאי את השקפתו על ההיסטוריה, המלחמה והזיכרון.

"כרמל" הוא מבט על ההיסטוריה, הזיכרון, המשפחה והמלחמה, המשלב אלמנטים אוטוביוגרפיים - זיכרונות, מסמכים אישיים, חומר ויזואלי ספרותי וגם אלמנטים עלילתיים שהופכים לחומר קולנועי ובו זמנית מתחקר את עצם שאלת הפעולה העיצובית הכרוכה בעשיית סרט.

"כרמל" חוקר מספר סגנונות קולנועיים בכדי לנסות להתקרב כמה שיותר לשאלה זו.

לסצנות העלילתיות יש מענה של שחזורים היסטוריים של קרבות קדומים שמהדהדים עד עצם היום הזה:

הזיכרונות האישיים מגולמים ע"י הגיבורים עצמם או ע"י שחקנים. כמו כן המצלמה תופסת רגעים של אינטימיות מחוץ לעלילה: הביקור בבית הקברות בחלקת הוריו של עמוס גיתאי,רבקה גיתאי מקריאה לבתה קרן,מכתב שכתבה לה סבתה,אפרתיה גיתאי.

תמונות, מכתבים, שירים, זיכרונות, שחזורים, פרשנויות, פנים בכדי להראות את צידה השני של המלחמה,ההרס וההכחדה. | עוד תקצירי עלילה »

ביקורות מבקרים
מאיר שניצר
"קשה להבין איך מתחברים הטקסטים של יוספוס פלביוס, המתאר את קריסת המרד הגדול וחורבן בית שני, אל המתחולל שם על הר הכרמל ובשיפוליו אצל בני גיתאי לדורותיהם.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.