אדמה - כרזה

אדמה (2011)

Adama

ישראל  ·  דרמה  ·  45 דקות  ·  מיני סדרה
8.0
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

המבקרים אוהבים את זה

צוטטו 3 ביקורות

5.5
22 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
" בתפקיד ראשי קשה וכפוי טובה, מוחמד בכרי מפגין שיאים של משחק מעולה בדמות שתיצרב בזיכרון לעוד זמן רב - לפחות עד ליצירה הבאה של בלייר. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
" בכרי- בקולו העצום, בשקט שהוא משדר לסביבה, בפניו חרושות הקמטים שמתמזגות היטב עם אדמת הנגב הפצועה - הוא נותן כאן את תצוגת התכלית של חייו, אחת הגדולות שנראו אי פעם קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
חייה של משפחה מטלטלים עם שובו של אחד הבנים (ליאור אשכנזי).
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
סיפורם של שלושה דורות במשפחת אבקסיס, שמשקעי העבר וההתמודדות עם ההווה מכריחות אותה, חרף הפערים וטבעם של האנשים, למצוא את הדרך להגן על הדבר היחיד שנותר שלהם, האדמה. משה אבקסיס בן ה-70 (מוחמד בכרי), נרדף בידי רוחה של אישתו המנוחה, תמר, בשל העובדה שבצעירותם שכלו את בנם הבכור אברהם רק בגיל 5, כאשר נהרג בתאונה. משה הוא אב לאלון (ליאור אשכנזי) שעזב לארצות-הברית, ומתגורר במושב יחד עם בנו החורג - בנה של תמר - דוד (מנשה נוי) ורעייתו שרה (אוולין הגואל), שיחד מנהלים את המשק המשפחתי הכושל.
ב"אדמה" אנו נכנסים למערכת יחסים משפחתית סבוכה שמעליה מרחף האבל על מותה של תמר, אם המשפחה ועמוד התווך שלה. "אדמה" עוסקת בסערה הגועשת על פני השטח, בעבר טראומתי, בשכול, בהווה של מלחמת הישרדות וחשבונות נפש אישיים ובעתיד לא ידוע. זהו סיפור של שלושה דורות, נחלה אחת, השבט העברי החדש. שלושה דורות ובעיה אחת, שברו של חלום ההתיישבות, שברם של ערכים, שברה של התקווה.

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 15.02.2011
זמן ריצה:
45 דקות (45 דקות)
צבע:
צבע

חברות מעורבות


יצירה
משחק
... אלון אבקסיס
... משה אבקסיס
... דוד
... שרה... יפתח
... נטע
... נעמה הצעירה

כל השחקנים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על המיני סדרה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על המיני סדרה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.