הנדון: אורי אבנרי - כרזה

הנדון: אורי אבנרי (2001)

HaNadon: Uri Avneri

ישראל  ·  תעודה  ·  שעה ו-15 דקות  ·  סרט תעודה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.3
35 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
תקציר עלילה
אפשר לומר עלי, את מה שהנביא ירמיהו להבדיל, אמר על עצמו: איש ריב ומדון. אם יש בך אמת פנימית ואתה חייב להלחם עליה – אתה לא יכול להיות איש שקט. במילים אלה נפתח הנדון: אורי אבנרי אשר מפגיש את הצופה לראשונה עם דמותו המורכבת של... תקציר מורחב »
צוות ומשתתפים
אין תמונה
יאיר לב (בימוי)
מידע לצופים
1 מועמדויות לפרסים חשובים במיוחד (כל הפרסים »)
שפה מדוברת:

עלילה:
"אפשר לומר עלי, את מה שהנביא ירמיהו להבדיל, אמר על עצמו: איש ריב ומדון. אם יש בך אמת פנימית ואתה חייב להלחם עליה – אתה לא יכול להיות איש שקט". במילים אלה נפתח "הנדון: אורי אבנרי" אשר מפגיש את הצופה לראשונה עם דמותו המורכבת של לוחם השלום הותיק והעיתונאי החשוב והמשפיע אורי אבנרי. סרט דיוקן של המוהיקני האחרון של השמאל הרדיקלי הישראלי, אשר בגיל 78 ממשיך לשאת בגאון את נס השלום הישראלי-פלסטיני. פורטרט של אדם שנוי במחלוקת, מלא סתירות פנימיות, המייצג בצלמו ודמותו, את רוח התקופה בה צמח ואת ההיסטוריה המסוכסכת של מדינת ישראל. אבנרי, האיש שהישראלים אוהבים לשנוא, יוצר אצל הצופים את אותן רגשות אמביוולנטיים עזים שיצר בקרב האנשים ששיחקו תפקיד בחייו הוא. הסרט נע בשני צירי זמן מקבילים: הביוגרפי, משרטט את חייו ופועלו של אבנרי ומשלב ראיונות עם אנשים שלקחו חלק בחייו עם קטעי ארכיון, חלקם נדירים, הערוכים בסגנון של "יומני חדשות". השני, האישי והעכשווי, מתעד את אבנרי ואשתו רחל בחייהם הפרטיים ובוחן את מערכת היחסים הייחודית ביניהם, לאורך השנתיים הדרמטיות, לפני ובזמן אינתיפדת אל-אקצה, שהפכו את חלומו של אבנרי לשלום במזרח התיכון לאפשרות קלושה. "הנדון: אורי אבנרי" משרטט תמונה של חיל נצחי ובלתי מתפשר ששילם מחיר אישי כבד על נאמנותו המוחלטת לתפישת עולמו. | עוד תקצירי עלילה »
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
זמן ריצה:
75 דקות (שעה ו-15 דקות)
צבע:
צבע

חברות מעורבות

בימוי
תסריט

כל צוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.