הכי הרבה אני אוהב אותי - כרזה

הכי הרבה אני אוהב אותי (2015)

Hachi Harbe Ani Ohev Oti

ישראל  ·  מוסיקלי, תעודה  ·  סרט תעודה
6.4
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

רוב הביקורות חיוביות

צוטטו 3 ביקורות

5.6
1,897 מצביעים
גולשי IMDb
5.3
65 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
" לא זאת בלבד שהיא מלבבת ושומרת על עניין לכל אורכה, אלא גם מצליחה להעמיק מבט על הזיכרון הקולקטיבי החזק מכל, שירי ילדות, לנער ולהעביר אותם דרך קשת שלמה של רגשות. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
" הבטיחו לי "הכבש השישה עשר" וקיבלתי דיון אקדמי. סתם ככה, באמצע הזמנים, דיון אקדמי. קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
הסיפור שטרם סופר על יצירת שירי הילדים שגדלנו עליהם, ועוסקים ב"אני".
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
שירי "הכבש ה-16", ו"והילד הזה הוא אני", לצד שירי הילדים של אריק איינשטיין, חוה אלברשטיין, מתי כספי ואחרים, הם כבר מזמן קלאסיקה ישראלית. כמעט כל אחד יכול לצטט לפחות שורה או שתיים מ"הילדה הכי יפה בגן", "גן סגור", "ברקים ורעמים", ו"איך שיר נולד"; או לעצום עיניים ולראות בעיני רוחו את החלונות המצוירים בסדרת "והילד הזה", שבו יהודה אטלס סיפר לנו בחרוזים כנים ונוגעים ללב, איך נראה באמת עולמו של ילד.
שני דורות של ילדים כבר גדלו - ועדיין גדלים - על השירים האלה, אבל מעטים מכירים את הסיפור שמאחוריהם. סרטו של הבמאי תום שנאן, יוצא לחשוף את המהפכה הנסתרת מהעין, שעומדת בבסיסם. יוצרי השירים הרי גדלו בעצמם על שירים כמו "אנו באנו ארצה לבנות ולהיבנות בה", אבל החליטו להנחיל לילדיהם ערכים שונים לחלוטין, כאלה המגולמים בשורות כמו "הכי הרבה אני אוהב אותי".
באמצעות ראיונות עם יהונתן גפן, יהודה אטלס, יוני רכטר, חוה אלברשטיין, מתי כספי ואחרים, מביא הסרט את הסיפור שטרם סופר על יצירת שירי הילדים שגדלנו עליהם. לצד הראיונות, נחשפים סרטים ביתיים וחומרי ארכיון, והצופה יוצא במסע מוסיקלי אל ימיו הראשונים של דור ה"אני".

מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 24.03.2015
צבע:
צבע

חברות מעורבות

בימוי

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.