למה עזבתני - כרזה

למה עזבתני (2015)

Why Hast Thou Forsaken Me

ישראל, צרפת  ·  דרמה  ·  שעה ו-34 דקות
6.0
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

רוב הביקורות חיוביות

צוטטו 8 ביקורות

4.8
33 מצביעים
גולשי IMDb
5.9
87 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
* * * * *
" בבסיסו הסרט אינו עובד כפי שהוא שאף אולי לעבוד, אך יש לו ממד מעניין, יש בו מידה של תעוזה קראו הכל דף ביקורת ותגובות
" מצד אחד, זה מרשים בטירוף, הירידה לפרטים, הסבלנות לעקוב אחר כל התהליך, לשים את הדגש על הסכין ועל המלאכה, אבל באותה נשימה ממש זה כמעט מפרך לצפייה קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
נער דחוי משולי החברה, מגלה גבר זר ומנוכר, החולש על סמטאותיה של עיר מטונפת. בדבקות עיקשת מכניס עצמו הנער תחת כנפיו.
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
מוחמד, נווד בארצו ובשפתו, חי מחוץ לסדר של הדברים; כבנו של משתף פעולה לשעבר, הוא מודר על ידי ערבים ויהודים כאחד, לא ניתן לשייכו או למקמו באף אחד מצדי המתרס, הוא מאתגר ושובר את הגבולות ולכן אין לו מקום בחברה. מושלך מן העולם, הוא חי באינטנסיביות בצד החיים, בתוך שטח הפקר לימינלי. חייו הם חיים חשופים, פגיעים, פרוצים לכל התערבות, דמו מותר. גורביץ, הוא האני האחר, נווד מבחירה; פרש בודד הרוכב על אופנועו עמוק אל תוך הקרביים של העיר, דרך הסמטאות האחוריות של חנויות קצבים ומסעדות גורמה, להשחיז את סכיניהם וכליהם של בעלי העסקים. כמי שבחר בפרישות באופן רצוני, הוא שולט במרחבים וחולש בהם בביטחון. חריגותו מקנה לו בעיניו של מוחמד מעמד של קדושה; הוא לא רק אדם וגבר, אלא אידיאל. אלוהים. ומוחמד מבקש להיכנס תחת כנפו. בתוך הגיהינום האורבני והכאוטי הזה, הידע המוחלט, ההגמוניה וההרמוניה קורסים. השפה, המגדירה, הנותנת משמעות וסדר, מתפרקת. הרעשים הבנליים הופכים למוסיקה: מדממים, צורמים, הם אינם נותנים מנוח או הקלה, הופכים את החוויה בסרט לסומטית. א-מילולית, ועל כן בלתי מוגדרת. הכל עולה ועובר דרך הגוף; הרעש, לא כמו המילים, הוא מידי. כאן ועכשיו. חודר אל תוך הגוף. נחרט בו. פוצע אותו. מתוך הברוטליות של הרעש, תהדהד בקול הצרחה האילמת של השקט.

ז'אנר:
מידע לצופים
1 זכיות  +  1 מועמדויות לפרסים בולטים (כל הפרסים »)
הגבלות גיל:
ישראל: הותר לבני 16 ומעלה (נימוק: סקס, התעללות בילד, חיתוך אבר מין)
שפה מדוברת:
טריויה:
יוצרת הסרט הדר מורג פגשה את כוכב הסרט מוחמד דאעס כששטף כלים במסעדה ביפו. | עוד »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.