שליחי האל - כרזה

שליחי האל (2014)

Shlichei HaEl

ישראל  ·  תעודה  ·  סרט תעודה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.9
77 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
" מסמך חשוב, שלוקח את הצופים הישראלים לביקור בפינה שהם אולי מעדיפים להתכחש לקיומה. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
" לגוף אין את האפשרות או את הפריבילגיה להירגע מגל העצבים שתוקף אותו בזמן הצפייה. קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
תיעוד של נוער הגבעות במוקד הסמלי ביותר בשומרון - חוות גלעד.
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
5 שנים תיעד הבמאי איציק לרנר את מאבקם של המתנחלים בחוות גלעד, תחת הנהגתו של איתי זר, המאמינים שהאדמה והאמונה, הם חוט השני הכרוך בנרטיב של הקמת מדינת היהודים.
עכשיו, כשחרב הפינוי תחת לחצם של ארה"ב ואירופה מתנופפת שוב מעל ראשם של המתנחלים, הם עומדים מול ממשלת ישראל, מול כוחות הביטחון, מול הנהגת המתנחלים הותיקה – זו שקיבלה את פינוי גוש קטיף, והם מציבים אתגר מרדני, לעיתים אלים ופורע חוק ותמיד אמוני ואידיאולוגי ללא פשרות. הם – שליחי האל בעיני עצמם. חוות גלעד היא הזירה, המתאבקים הם: מתנחלים, כוחות הביטחון ופלשתינאים. החוות הוקמה ע"י איתי ובצי זר בשנת 2002 כנקמה על רצח גלעד זר שנורה ממארב מתוכנן של מחבלים בצומת ג'ית. איתי זר אחיו של גלעד, נצר למשפחה מיוחסת בשומרון מקים עם אשתו בצי את החווה. ברבות השנים היא נהרסה מספר פעמים אך מעולם לא ננטשה. במעקב יומיומי ולאורך זמן, מפענחת הסדרה את החידה מי הם אותם "שליחי האל", האם הם חצי היפים, משיחיים או קיצונים פונדמנטליסטים, נוער מנותק, נושר, או גואלי ארץ ישראל. הם סוגדים לרבי נחמן מברסלב באמונה בערכיו ומצד שני מכניסים כאפות לשכניהם הערבים ולא מבינים מדוע השב"כ מטריד אותם במקום להילחם באויב האמיתי- הפלשתינאים. הם הפכו את חוות גלעד למאחז משגשג, בתוכו פועל מפעל המעסיק נערי גבעות בבניית קרוואנים המיועדים למאחזים לא חוקיים ואכלוס יהודים ביהודה ושומרון. למרות עימותים פיזיים קשים עם כוחות מג"ב וצה"ל, מעצרי פתע ע"י המשטרה, ופינויים חוזרים ונשנים של מאחזי הגבעות בידי חיילי צה"ל, הם נחושים ולא מתכוונים לוותר על אף שעל אדמה.

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.