הוכרזו המתמודדים על פרסי אופיר 2015: שלושה סרטים בלבד עלו על המסכים

מאת
3 במאי 2015 בשעה 11:00
"היורד למעלה". אורי קלאוזנר.

"היורד למעלה". אורי קלאוזנר במרכז.

האקדמיה הישראלית לקולנוע ולטלויזיה הכריזה על הסרטים שיתמודדו (שלב א') על פרסי אופיר 2015 (ה-26 במספר). בתחרות יתמודדו 31 סרטים עלילתיים (מהם 6 סרטי פרינג' בתקציב נמוך ממליון ש"ח שיתחרו על מקום בודד בקטגורית הסרט הטוב ביותר), 21 סרטי תעודה באורך מלא, 16 סרטי תעודה קצרים (עד 60 דקות), ו-17 סרטים עלילתיים קצרים עצמאיים. מבין הסרטים המתמודדים בקטגוריות העלילתיות באורך מלא, הוקרנו רק שלושה על המסכים בארץ – "בן זקן", "כביש 40 דרום" ו"מרחק 4 ימים מ-2 שנות אור". ישנן כוונות שהסרטים הקומים "איביזה" ו"המילים הטובות" יגיעו לאקרנים במהלך הקיץ, אבל עוד אין להם תאריך סופי (אבל כן טריילרים, שהם סימן חיובי). הסרט "היורד למעלה" מגיע להתמודדות עם הקרנה מחוץ לתחרות בפסטיבל קאן.

האקדמיה תקיים את ההקרנות שלה בפני כ-950 חבריה הבוחרים את הזוכים, בין ה-18 במאי ועד סוף יולי. עם גמר הצפיה בסרטים, יצביעו חבריה ויבחרו העולים לשלב הגמר בכל הקטגוריות (בהן 14 עלילתיות), ובחודש אוגוסט יוכרזו המועמדים הסופיים. לאחר הקרנות נוספות לחברים, יבחרו הזוכים בכל הקטגוריות שיוכרזו בטקס בספטמבר. כמו תמיד, זוכה קטגורית הסרט הטוב ביותר ייצג את ישראל בתחרות על פרסי האוסקר 2016.

רשימת המתמודדים על פרסי אופיר 2015:

סרטים עלילתיים:
"10% ילדה שלי", אורי בר-און
"אבוללה", יוני גבע
"אווה", חיים טבקמן
"איביזה", שי כנות
"אני אוהב אותך – הסרט", דני ססלר
"אני לא מאמין, אני רובוט!", טל גולדברג, גל זלזניאק
"ארץ פצועה", ארז תדמור
"באבא ג'ון", יובל דלשד
"בן זקן", אפרת כורם
"ג'רוזלם", יואב פז, דורון פז
"האיש שבקיר", יבגני רומן
"היורד למעלה", אלעד קידן
"המילים הטובות", שמי זרחין
"חתונה מנייר", ניצן גלעדי
"ירח בבית 12", דורית חכים
"כביש 40 דרום", אלדד בוגנים, ישראל וינקלר
"למה עזבתני", הדר מורג
"מה כבר יכול לקרות?", אופיר לובל
"מלחמת 90 הדקות", איל חלפון
"מסווג חריג", בועז ארמוני
"מרחק ארבעה ימים משתי שנות אור", משה זאבי
"נדיה – שם זמני", טובה אשר
"סיפורי מעשיות של רבי נחמן",  צבי פישמן
"פטר השלישי", טומי לנג
"פלאפל אטומי", דרור שאול
"פעם הייתה ילדה", נטלי קפלן
"ציפורי חול", אמיר י. וולף
"קאפו בירושלים", אורי ברבש
"קבלת שבת", אלדד בוגנים, ישראל וינקלר
"קמטי צחוק", פיני עדן
"רבין – יום אחרון", עמוס גיתאי

"באבא ג'ון".

"באבא ג'ון".

סרטי תעודה באורך מלא:
"77:78", דני מנקין
"36 מבטים על פוקושימה", דווה (עוז) מלמן, מיכל קפרא
"אני ה'", רינו צרור
"אפולוניה", אופיר טריינין
"גו גו בויס", הילה מדליה
"גרסא דינקותא", נעה רוט
"היה היה מלך – נסים אלוני בשלוש מערכות, שתי תמונות ביניים ואפילוג", דורון ג'רסי
"זית על מא", רובי אלמליח
"להיות שמעון פרס", נפתלי גליקסברג
"להציל את דוד יעקב", סיון סתוי
"להתחתן עם בית חרושת לגלידה", רני מדין
"מזל תאומים", אייל טויזר
"מתי כספי – וידוי", דליה מבורך, דני דותן
"סבנה", רני סער, נתי דינר
"סינדרום בנטביץ'", גור בנטביץ'
"ספירלות", יעל גור
"פנטסטאיש", עפרה שראל-קורן
"פתלתל", אבי בלקין
"קרדיט לרצח", ולאדי אנטונביץ
"שיח לוחמים", מור לושי
"שליחי האל", איציק לרנר

"שליחי האל".

"שליחי האל".

סרטי תעודה קצרים:
"איינשטיין בארץ הקודש", נעה בן הביא
"אין נפגעים בנפש", דבורית שרגל
"גיבור העל העברי", שאול בצר, אסף גלאי
"גוף שלישי", שרון לוזון
"האויבת שלי, השותפה שלי", דוקי דרור, חן שלח
"השבת שלי", אופיר טריינין
"חבורת היתומים", נעם דמסקי, עדו בהט
"חייו מלאי שיר – סיפורו של אברהם חלפי", אורי משגב
"כבד את אביך ואת אמך, בלאט", אלכסנדרה רחמילביץ'
"כמעט חברות", ניצן אופיר
"ליל הפתאים", רמי קמחי
"מקום משלהן", נעם דמסקי
"מרוששות", ג'ולי שלז
"צ'רקסים. לא נעלמו", אלכסנדר שבתייב
"קוזלצ'יק", רוני ניניו

סרטים עלילתיים קצרים:
"אחד באפריל", יונתן דקל
"אנטילופות", אורי רום
"גלם", אלון סהר
"גרינלנד", אורן גרנר
"החזן והים", יהונתן אינדורסקי
"המעצר", יאיר אגמון
"למה?", נדב לפיד
"משרה מלאה", מיה צרפתי
"נדר", נטעלי בראון
"סוסי נייר", מיכאל "מיש" רוזנוב
"עד לא ידע", סשה ישראל אגרונוב
"עד סוף היום", אמתי אשכנזי
"עלים מתים", נעם אליס
"עשרה רחובות ומאה עצים", מיקי פולונסקי
"קצר בכסף", נדב שלמה גלעדי