לגעת ביהלום - כרזה

לגעת ביהלום (2006)

Blood Diamond

-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

8
418,994 מצביעים
גולשי IMDb
5.3
247 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
תקציר עלילה
סולומון ואנדי (דג'ימון הונסו), שנלקח מידי משפחתו לעבודה בעל כורחו בשדות היהלומים, מוצא את האבן הנדירה ומחביא אותה תוך לקיחת סיכון גדול, שכן אם ייתפס הוא יוצא להורג מיידית. אבל הוא גם יודע שהאבן תעזור למשפחתו לצאת מחיי העב... תקציר מורחב »
צוות ומשתתפים
דג'ימון הונסו (סולומון ונדי)
מידע לצופים
2 מועמדויות לפרסים חשובים במיוחד (כל הפרסים »)
שפה מדוברת:

עלילה:
סולומון ואנדי (דג'ימון הונסו), שנלקח מידי משפחתו לעבודה בעל כורחו בשדות היהלומים, מוצא את האבן הנדירה ומחביא אותה תוך לקיחת סיכון גדול, שכן אם ייתפס הוא יוצא להורג מיידית. אבל הוא גם יודע שהאבן תעזור למשפחתו לצאת מחיי העבדות והעוני, ובנוסף תעזור להציל את בנו דיה, מגורל גורע אף יותר של גיוס לצבא בגילו הצעיר כל כך.
דני ארצ'ר (ליאונרדו די'קפריו), שהתפרנס עד כה ממסחר ביהלומים תמורת נשק, מגלה על האבן הסודית של סולומון כשהוא יושב בכלא באשמת הברחה. הוא יודע שיהלום שכזה הוא הזדמנות של פעם בחיים ? כרטיס היציאה שלו מאפריקה וממעגל האלימות והשחיתות שהוא השתתף בו עד היום.
מאדי בואן (ג'ניפר קונלי) היא עיתונאית אמריקאית אידיאליסטית שנמצאת בסיירה לאון כדי לחשוף את האמת מאחורי סכסוך היהלומים, ואת מעורבותם של מובילי תעשיית היהלומים בשחיתות. מאדי מחפשת את ארצ'ר כמקור לכתבה שלה, אך מהר מאד מגלה שהוא זה שזקוק לה אף יותר.
בעזרתה של מאדי, ארצ'ר וסולומון יוצאים לדרך מסוכנת בשטח של המורדים. ארצ'ר זקוק לסולומון שימצא את היהלום הורוד, אבל סולומון מחפש משהו הרבה יותר יקר ערך... את בנו. | עוד תקצירי עלילה »

מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 25.01.2007


משחק
... דני ארצ'ר
... סולומון ונדי
... מאדי

כל צוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.