8.6
מדד המבקרים

המבקרים אוהבים את זה

צוטטו 7 ביקורות

7.2
55,170 מצביעים
גולשי IMDb
6.1
24 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
כל הביקורות » דבר המבקרים:
"אמנבאר הזה הוא איש מרתק, והסרט הזה מציג באופן הכי קיצוני את עולמו האידיוסינקרטי כבמאי, תסריטאי והוגה דעות." מאת יאיר רוה (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
"סצנות הענק בסרטו אינן בידור קולנועי אלא חלק מהותי מניסיונו ליצור בחינה נוקבת של ההווה בפרספקטיבה של אלכסנדריה בסוף המאה הרביעית לספירה." מאת ארז דבורה (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר: במצרים הנשלטת בידי הרומאים, עבד מוקסם בידי הנצרות ומנסה להשתחרר לחירות כשבו בזמן הוא מתאהב במעבידה שלו, פרופסורית ואתאיסטית מפורסמת (רייצ'ל ווייז) בכל תקציר מורחב »
רייצ'ל ווייז (היפתיה)
אין תמונה
אוסקר אייזק (אורסטס)
אשרף ברהום (אמוניוס)
אין תמונה
רופרט אוואנס (סינסיוס)
ביקורות מבקרים
יאיר רוה
מבקר נבחר, סינמסקופ
"אמנבאר הזה הוא איש מרתק, והסרט הזה מציג באופן הכי קיצוני את עולמו האידיוסינקרטי כבמאי, תסריטאי והוגה דעות.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
ארז דבורה
"סצנות הענק בסרטו אינן בידור קולנועי אלא חלק מהותי מניסיונו ליצור בחינה נוקבת של ההווה בפרספקטיבה של אלכסנדריה בסוף המאה הרביעית לספירה.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
יואב אברמוביץ'
"זהו אחד הסרטים השאפתנים והאינטליגנטים שיצאו לקולנוע בזמן האחרון.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות

עוד ביקורות »

סקירה

עלילה

אלכסנדריה, מצרים. סוף המאה הרביעית לספירה. האימפריה הרומית הגדולה נמצאת על סף קריסה בעקבות השתלטות הדת החדשה- הנצרות. אלכסנדריה היא עיר של תרבות וחכמה, המגדלור העתיק, והספרייה הגדולה בעולם אשר בתוכה כל הידע והחכמה של הפילוסופים מהעת העתיקה. היפאטיה, בתו של השליט ופילוסופית מבריקה בפני עצמה, מלמדת יום יום בספריה את כל מי שנפשו צמאה לדעת: רומאים, מצרים ואפילו את העבדים שלה, אשר אחד מהם אפילו מאוהב בה בסתר.
הנצרות, אשר סוחפת אליה עוד ועוד אנשים מאיימת לפגוע בכל דבר אשר נוגד עת עקרונותיה: וכך עומדת הספריה הגדולה בסכנת השמדה. היפאטיה, אשר הקדישה את חייה לספריה, מוכנה להגן בגופה על הספרים העתיקים, אפילו במחיר חייה. היא פונה אל תלמידיה ומאהביה לשעבר לעזרה, אבל אלו בהדרגה, אחד אחד, כל איש מסיבותיו מפנה לה עורף והיא נותרת לבדה, מול כיכר העיר - הלוא היא האגורא. | עוד תקצירי עלילה »


שמות נוספים:
Mists of Time
ארץ מקור:
שפה מדוברת:
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 03.06.2010
הגבלות צפיה:
ישראל: הותר לבני 14 ומעלה (נימוק: אלימות, ראשים כרותים וכדו')

היבטים טכנים
זמן ריצה:
120 דקות (שעתיים)
צבע:
צבע
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

מציג 2 תגובות

אנונימי (לא מזוהה)
אנונימי (לא מזוהה) (ב-16.07.2010)
עעע
משה
משה (ב-26.05.2010)
הסרט הזה היה כבר בקולנוע מה נסגר איתם!!!?
וירד לאינטרנט לפני חודשיים!!!!

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

שתפו חברים


על כותר זה

מה אתם יודעים על השחקנים ועל הצוות? היכנסו לרשימת השחקנים וצוות ההפקה כאן באידיבי ומשם תוכלו לעבור לפרופיל של כל האישים שהיו מעורבים בהפקה הזו ולגלות עליהם מידע חדש.


מחפשים סרטים מז'אנר מסוים? לחצו על הז'אנר המועדף עליכם כדי למצוא תכנים נוספים מהסוג: דרמה, היסטוריה, הרפתקאות, רומנטיקה  |  עוד ז'אנרים »

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.