סיגריה אחרונה עם רבין - כרזה

סיגריה אחרונה עם רבין (2015)

Last Cigarette With Rabin

ישראל  ·  תעודה  ·  סרט תעודה
2.8
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

רוב הביקורות שליליות

צוטטו 3 ביקורות

5.6
26 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
ציטוטי מבקרים מקצועיים בולטים
כל הביקורות »
"הפריזמה של התבוננות ברבין כמעשן כבד לא מביאה בשורה של ממש, ואין בראיונות שנאספו כדי לשפוך אור חדש על דמותו של הגיבור המת." מאת שיר זיו (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
"בסופו של יום מדובר במונולוגים ובשיחות עם אנשים שהיו חלק מחייו של רבין. באותה המידה היה אפשר לבחור באנשים שחלקו עמו כוס מים." מאת אביעד קדרון (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר עלילה
כמרבית בני דורו, בני הארץ, רבין עישן והרבה. הסיגריה כמו הצבריות, כמו ריח שדה הקרב ורוח המפקד, הלכה עם רבין בכל הצמתים המרכזיים בחייו. תקציר מורחב »
אין תמונה
עדו צוקרמן (בימוי)
אין תמונה
עדו בהט (בימוי)
אין תמונה
אריק רודיך (מוסיקה מקורית)
אין תמונה
עדו צוקרמן (עריכה)
אין תמונה
עדו בהט (עריכה)
מידע לצופים
שפה מדוברת:

עלילה:
ערב הרצח לאחר שהובל לביה"ח פצוע מכדורי הרוצח, נמצאה בכיס חליפתו קופסת סיגריות כמעט ריקה. כמרבית בני דורו, בני הארץ, רבין עישן והרבה. הסיגריה כמו הצבריות, כמו ריח שדה הקרב ורוח המפקד, הלכה עם רבין בכל הצמתים המרכזיים בחייו. במהלך הסרט חודרת המצלמה מבעד לפסקי הזמן אפופי העשן אל סוד אישיותו של האיש שהפך בחייו לאחד המנהיגים המשפיעים והנערצים בעולם.
באמצעות שורה של אישים שעישנו עם רבין סיגריה באירועים, חושף הסרט שעות ומקומות שעיצבו את אופיו ואת החלטותיו. עישנו ונחשפו לצדדים האנושיים והרגשיים של רבין שאפשרו לו לפעול כפי שפעל - ביושר, באומץ, באמינות, ובעקשנות סיזיפית חסרת פשרות, בתוך הטרגדיה רוויית המסתורין שהניעה את מהלך חייו כמפקד, כמנהיג, כשר ביטחון וראש ממשלה. | עוד תקצירי עלילה »

נושאים:
העבירו את העכבר מעל כיתוב זה כדי להציג נושאים קשורים (אזהרה: עשוי להכיל ספויילרים)
יצחק רבין | הכל »

מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 24.10.2015
צבע:
צבע

מוסיקה מקורית

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

ביקורות מבקרים
שיר זיו
"הפריזמה של התבוננות ברבין כמעשן כבד לא מביאה בשורה של ממש, ואין בראיונות שנאספו כדי לשפוך אור חדש על דמותו של הגיבור המת.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
אביעד קדרון
"בסופו של יום מדובר במונולוגים ובשיחות עם אנשים שהיו חלק מחייו של רבין. באותה המידה היה אפשר לבחור באנשים שחלקו עמו כוס מים.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
דורון ברוש
"הסרט “סיגריה אחרונה עם רבין" אינו הקינה המוכרת על מותו של ראש הממשלה, על ימיו או רגעיו האחרונים, אלא כזה העשוי במידה מדויקת ובטוב טעם.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.