ישראל  ·  תעודה  ·  שעה ו-10 דקות  ·  סרט תעודה
7.8
מדד המבקרים

המבקרים אוהבים את זה

צוטטו 4 ביקורות

5.7
42 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
כל הביקורות » דבר המבקרים:
"שבע נשים שמספרות לנו סיפורים שמעולם לא שמענו. לא כי אנחנו לא יודעות שיש אפליה, גזענות, ומדיניות של הפרדה, אלא כי מעולם לא שמענו את זה מגיע מפיהן של נשים." מאת ליאור אלפנט (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
"הסרט עושה שימוש יפה ולפרקים יצירתי בחומרי הארכיון" מאת עופר ליברגל (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר: 7 נשים הגיעו מהאוניה בשנות החמישים והשישים היישר אל דימונה, עיירה שזה אך הוקמה. כעת הן פותחות לנו חלון נדיר לחיים שמעולם לא סופרו מנקודת מבטן. תקציר מורחב »
אין תמונה
מיכל אביעד (בימוי)
ביקורות מבקרים
אבנר שביט
מבקר נבחר, וואלה
"קולן עוד יהדהד: גם הודות לאיכותו הקולנועית וגם בשל היותו התגשמות אמנותית של הדיון הציבורי המתעורר בסוגיית ייצוג הנשים, הפריפריה ועדות המזרח
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
עופר ליברגל
"הסרט עושה שימוש יפה ולפרקים יצירתי בחומרי הארכיון
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
דורון ברוש
"יכולתי לשבת עוד שעה בלי להרגיש ולהמשיך להתמוגג.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
ליאור אלפנט
"שבע נשים שמספרות לנו סיפורים שמעולם לא שמענו. לא כי אנחנו לא יודעות שיש אפליה, גזענות, ומדיניות של הפרדה, אלא כי מעולם לא שמענו את זה מגיע מפיהן של נשים.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות

סקירה

עלילה

שבע נשים הגיעו מהאנייה בשנות החמישים והשישים היישר אל דימונה, עיירה שאך הוקמה. כעת הן פותחות לנו חלון נדיר לחיים שמעולם לא סופרו מנקודת מבטן. מה קרה בחמש עשרה השנים הראשונות לילדות ולנשים שהגיעו עם משפחותיהן מצפון אפריקה ומפולין ומצאו את עצמן מקימות עיר במדבר? הן מספרות על כאבי עקירה מהמולדת שהשאירו מאחור, על דלות המולדת החדשה, על קשיי ההסתגלות ועל ניסיונותיהן העיקשים והיצירתיים ליצור חיים עשירים ומלאי משמעות.בסרט דימונה טוויסט המשלב בין שיחות עם הגיבורות לבין ארכיונים פרטיים וציבוריים, הן חולקות עמנו את המאבקים שלהן ואת התובנות שקנו בהומור, עצב ופיכחון. | עוד תקצירי עלילה »

ז'אנר:

ארץ מקור:
שפה מדוברת:
הפצה בישראל:
הפצה רשמית

היבטים טכנים
זמן ריצה:
70 דקות (שעה ו-10 דקות)
צבע:
צבע
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

שתפו חברים


על כותר זה

מה אתם יודעים על השחקנים ועל הצוות? היכנסו לרשימת השחקנים וצוות ההפקה כאן באידיבי ומשם תוכלו לעבור לפרופיל של כל האישים שהיו מעורבים בהפקה הזו ולגלות עליהם מידע חדש.


מחפשים סרטים מז'אנר מסוים? לחצו על הז'אנר המועדף עליכם כדי למצוא תכנים נוספים מהסוג: תעודה  |  עוד ז'אנרים »

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.