ישראל, צרפת  ·  תעודה  ·  55 דקות  ·  סרט תעודה
7
מדד המבקרים

רוב הביקורות חיוביות

צוטטו 5 ביקורות

5.9
28 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
כל הביקורות » דבר המבקרים:
"בן גוריון עצמו, באופן יציבתו מול המצלמה, מפסל את עצמו מול עינינו כמי שכבר מצוי אחרי ההיסטוריה אך לעולם גם נותר חלק בלתי נפרד ממנה." מאת אורי קליין (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
"הראיון, כצפוי, נוגע בכמה מקומות בחייו של בן גוריון, אבל ברפרוף, לא באמת נכנס לעומק. נמנע מכל דרמה שהיתה יכולה להיות." מאת איתן ווייץ (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר: במעמקי הארכיון נמצאו גלגלי פילם 35 ממ ובהם ראיון מצולם בן שש שעות, שמעולם לא הוקרן, עם דוד בן-גוריון. השנה היא 1968, בן-גוריון כבר בן 82, חמש שנים לפני מותו וחמש שנים לאחר שהתפטר במפתיע מראשות ממשלת ישראל. זהו העשור שבו מ... תקציר מורחב »
אין תמונה
יריב מוזר (בימוי)
ביקורות מבקרים
אורי קליין
מבקר נבחר, הארץ
"בן גוריון עצמו, באופן יציבתו מול המצלמה, מפסל את עצמו מול עינינו כמי שכבר מצוי אחרי ההיסטוריה אך לעולם גם נותר חלק בלתי נפרד ממנה.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
שמוליק דובדבני
מבקר נבחר, ynet
"סרט תיעודי מרגש למדי שערכיו מצויים בעיקר בחומרים הנחשפים עתה.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
עופר ליברגל
"הסרט מספק דיוקן מעריץ של הגיבור שלו, מתוך תחושה של שליחות, אבל גם מתוך מודעות להקשר ההיסטורי של התקופות השונות
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
גילי איזיקוביץ
"החייאת החומרים הללו, ושילובם בסרטי ארכיון אחרים על הזקן, הופכת את הצפייה ב"בן גוריון, אפילוג", של יריב מוזר ויעל פרלוב, לתענוג מעניין ומעורר מחשבות במיוחד.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות

עוד ביקורות »

סקירה

עלילה

במעמקי הארכיון נמצאו גלגלי פילם 35 מ"מ ובהם ראיון מצולם בן שש שעות, שמעולם לא הוקרן, עם דוד בן-גוריון. השנה היא 1968, בן-גוריון כבר בן 82, חמש שנים לפני מותו וחמש שנים לאחר שהתפטר במפתיע מראשות ממשלת ישראל. זהו העשור שבו מצא עצמו מחוץ למערכת הפוליטית; הוא חי בבדידות בביתו בשדה בוקר, התבונן מבחוץ על הישוב והמדינה, ערך לעצמו חשבון נפש והביע דעתו על המתרחש סביבו ועל עתיד האומה. על רקע התקופה הנוכחית, המזמנת החלטות הרות גורל בנוגע לעתידה של מדינת ישראל, מציע חזונו של בן־גוריון תובנה ברורה, מפתיעה ורלבנטית לימינו אנו. | עוד תקצירי עלילה »

ז'אנר:

ארץ מקור:
שפה מדוברת:
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 23.02.2017
בכורה בטלויזיה: 20.06.2017
הגבלות צפיה:
ישראל: הותר לכל

היבטים טכנים
זמן ריצה:
55 דקות (55 דקות)
צבע:
צבע
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

שתפו חברים


על כותר זה

מה אתם יודעים על השחקנים ועל הצוות? היכנסו לרשימת השחקנים וצוות ההפקה כאן באידיבי ומשם תוכלו לעבור לפרופיל של כל האישים שהיו מעורבים בהפקה הזו ולגלות עליהם מידע חדש.


מחפשים סרטים מז'אנר מסוים? לחצו על הז'אנר המועדף עליכם כדי למצוא תכנים נוספים מהסוג: תעודה  |  עוד ז'אנרים »

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.