א. קישון: שמו הולך לפניו (2017)

E. Kishon: Shmo Holech Lefanav

ישראל  ·  אנימציה, תעודה  ·  שעה  ·  סדרת טלויזיה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.3
23 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
ציטוטי מבקרים מקצועיים בולטים
כל הביקורות »
"מצליחה לצייר תמונה מלאה של קישון שמקיפה את הצדדים הפחות נעימים שלו מצד אחד, בעיקר כאיש משפחה, ומצד שני כיוצר עם דחף קיומי חזק מאוד והספק בלתי נתפס" מאת סמדר שילוני (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
"התחושה המצטברת בעת הצפייה היא כי מדובר בעוד ניסיון מאומץ לתקן איזה עוול היסטורי שנעשה לקישון. בכל זאת מצליחה הסדרה לעורר למחשבה." מאת רוגל אלפר (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר עלילה
אפרים קישון היה אחד היוצרים הגדולים שעיצבו את הישראליות דרך כתיבתם. הילד ההונגרי שגילה את יהדותו רק עם עליית הנאציזם והיגר לארץ שלא ידע עליה דבר, הפך בסופו של דבר לקולה הרהוט ביותר של המדינה היהודית הצעירה. דווקא הודות לז... תקציר מורחב »
צוות ומשתתפים
מידע לצופים
שפה מדוברת:

עלילה:
אפרים קישון היה אחד היוצרים הגדולים שעיצבו את הישראליות דרך כתיבתם. הילד ההונגרי שגילה את יהדותו רק עם עליית הנאציזם והיגר לארץ שלא ידע עליה דבר, הפך בסופו של דבר לקולה הרהוט ביותר של המדינה היהודית הצעירה. דווקא הודות לזרותו הבסיסית הוא הצליח להצביע על האבסורד הקיומי של הישראליות, ולנפק אינספור קלאסיקות שהציבו אותו עד היום בלב הקונצנזוס.
לאורך חמישים שנות כתיבה קישון הוציא תחת ידיו אינספור טורים, ספרים, מחזות וסרטים, אך יצירה אחת לא הצליח לכתוב מעולם: הביוגרפיה שלו. לקראת גיל 70 הוא הזמין את ידידו ירון לונדון לביתו בעיירה השווייצרית אפנצל. במשך שישה ימים לונדון ראיין לעומק את קישון, והוביל אותו לגולל את סיפור חייו ולחשוף לראשונה פרטים אישיים על חייו שאף בני משפחתו לא ידעו.
שלושת פרקי הסדרה משחזרים את הריאיון הנדיר, ובאמצעות אנימציה 'מקימים לתחייה' את דמותו של קישון, המגולמת על ידי שמואל וילוז'ני. דרך ראיונות אינטימיים, תמונות נדירות מהארכיון הפרטי של קישון, הקלטות אישיות שמפורסמות לראשונה, ובגוף ראשון, דמותו של קישון מספרת בכנות ובהומור המפורסם על גלגוליו המרתקים ומלאי התהפוכות; סטיריקן, סופר בינלאומי ובמאי בחסד המבקש כל חייו למצוא בית ולזכות בהכרה, אך פעם אחר פעם מוצא את עצמו דחוי ונרדף. | עוד תקצירי עלילה »
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 17.09.2017
זמן ריצה:
60 דקות (שעה)
צבע:
צבע

חברות מעורבות

כל צוות ההפקה »

ביקורות מבקרים
סמדר שילוני
"מצליחה לצייר תמונה מלאה של קישון שמקיפה את הצדדים הפחות נעימים שלו מצד אחד, בעיקר כאיש משפחה, ומצד שני כיוצר עם דחף קיומי חזק מאוד והספק בלתי נתפס
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
רוגל אלפר
"התחושה המצטברת בעת הצפייה היא כי מדובר בעוד ניסיון מאומץ לתקן איזה עוול היסטורי שנעשה לקישון. בכל זאת מצליחה הסדרה לעורר למחשבה.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סדרת הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סדרת הטלויזיה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.