יומני קירשנבאום - כרזה

יומני קירשנבאום (2018)

Yomanei Kirshenbaum

ישראל  ·  תעודה  ·  סדרת טלויזיה
7.6
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

המבקרים אוהבים את זה

צוטטו 3 ביקורות

?
ממתין ל-4 מדרגים נוספים שידרגו. [למה?]
ומה דעתכם?
ציטוטי מבקרים מקצועיים בולטים
כל הביקורות »
"שני יצר מחווה יפהפייה, מהורהרת ומאוחרת לפועלו, ושלושת הפרקים של "יומני קירשנבאום", הם פנינה זוהרת בפח האשפה של השכחה." מאת אריאנה מלמד (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
"ההישג של "יומני קירשנבאום" נשען על ההצלחה שלה לשלב התבוננות רלוונטית מעוררת מחשבה על מקבץ הכשרונות הייחודי של קירשנבאום, וגם להקל קצת על משא הגעגועים לאדם מוכשר" מאת סמדר שילוני (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר עלילה
הצעתי למוטי קירשנבאום שנצא יחד למסע בארץ בעקבות אותם יומנים ישנים שלו, לחזור אל האנשים והמקומות שסיקר במשך למעלה מ-30 שנה. חששתי שיסרב אבל מוטי הסכים מיד. עמדנו להתחיל לצלם ואז ערב היציאה לדרך, נפטר בפתאומיות. כך מספר בן ... תקציר מורחב »
צוות ומשתתפים
מידע לצופים
שפה מדוברת:

עלילה:
"הצעתי למוטי קירשנבאום שנצא יחד למסע בארץ בעקבות אותם יומנים ישנים שלו, לחזור אל האנשים והמקומות שסיקר במשך למעלה מ-30 שנה. חששתי שיסרב אבל מוטי הסכים מיד. עמדנו להתחיל לצלם ואז ערב היציאה לדרך, נפטר בפתאומיות". כך מספר בן שני, בתחילת הסדרה בת שלושת הפרקים "יומני קירשנבאום".
בן שני בכל זאת יצא למסע, רק בלי מוטי. באמצעות חומרי ארכיון נדירים, סצינות המתועדות בזמן אמת רגעים היסטוריים כמו מלחמות, בחירות ועימותים, יחד עם טביעת האצבע הייחודית של מוטי קירשנבאום, הוא יוצא לדרך. קשה להתעלם מרלוונטיות היצירות שלו כיום והתחושה הכמעט נבואית שקיימת בחלק מהן.
מדובר בזיהוי של מגמות ותהליכים בחברה וברמה הלאומית שבאה לידי ביטוי באמצעות עשייה דוקומנטרית מעולה. שילוב נדיר של המתבטאת בקריינות שלו המלווה את התמונה ומעניקה לה פרשנות ייחודית מטובלת בהומור וקישורים אסוציאטיביים של קירשנבאום, שגם אם דמותו מופיעה רק לעיתים רחוקות בצילום, עדיין הוא הדמות המרכזית בסיפור הישראלי שנפרס בכתבותיו.
פרקי הסדרה נגזרים מהחוויה הזו. הם יתנו עדיפות משמעותית לחומרי הארכיון, ישמרו על הקריינות הייחודית של קירשנבאום ויאפשרו את מה שלא היה ניתן לספק בעבר - פרספקטיבה היסטורית הנובעת ממרחק השנים ומכלול היצירה שתחובר יחד. | עוד תקצירי עלילה »
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 30.12.2018
בכורה ב-וי.או.די: 30.12.2018
צבע:
צבע

חברות מעורבות

משחק
(עצמו, ארכיון)

כל צוות ההפקה »

ביקורות מבקרים
סמדר שילוני
"ההישג של "יומני קירשנבאום" נשען על ההצלחה שלה לשלב התבוננות רלוונטית מעוררת מחשבה על מקבץ הכשרונות הייחודי של קירשנבאום, וגם להקל קצת על משא הגעגועים לאדם מוכשר
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
אריאנה מלמד
"שני יצר מחווה יפהפייה, מהורהרת ומאוחרת לפועלו, ושלושת הפרקים של "יומני קירשנבאום", הם פנינה זוהרת בפח האשפה של השכחה.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
גילי איזיקוביץ
"שלושת הפרקים של הסדרה, ספוגים באהבה: לאדם שלכבודו התכנסנו, לנופים ולנושאים שעל הפרק ולעשייה קולנועית דוקומנטרית.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סדרת הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סדרת הטלויזיה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.