ימי בגין (2019)

Yemei Begin

ישראל  ·  ביוגרפיה, תעודה  ·  סדרת טלויזיה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

?
ממתין ל-5 מדרגים נוספים שידרגו. [למה?]
ומה דעתכם?
" מלאכת התיעוד טובה, עמלנית וצפויה למדי: ראשים מדברים על בגין בצד קטעי ארכיון שרובם היו מוכרים לי מזמן אמת. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
" התחושה שעולה מהפרק הראשון, היא שהסדרה נועדה להאדיר את בגין הדמות, וניכר רצון להאיר אותו באור חיובי, שבהכרח גובל בשטחיות. קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
סיפורו של ראש ממשלה שעשה שלום והוביל למלחמה. ממהפך 77' דרך חתימת הסכם השלום עם מצרים, הניצחון השני בבחירות 81' והמלחמה בלבנון ועד התפטרותו.
אין תמונה
לוי זיני (יצירה)
אין תמונה
תום כהן (מוסיקה מקורית)
אין תמונה
אין תמונה
עידו זנד (עריכה)
אין תמונה
יורם מילוא (צילום)
אין תמונה
רומי נוימרק (קריינות)
דני שטג (קריינות)
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
שלושת פרקי הסדרה יעסקו בשלושה תחומים שהיו במרכז פועלו של ראש הממשלה בגין: הסכם השלום עם מצרים, השינויים בשדה הכלכלי-חברתי, ומלחמת לבנון, שבמהלכה הכריז כי אינו יכול עוד ופרש מתפקידו.
במקביל לכל אלה יצר בגין את "ברית המקופחים" הקיימת עד היום; במסגרתה הצטרפו המפלגות החרדיות לקואליציה, המפד"ל קיבלה תיקים מרכזיים ובראשם – תיק החינוך, ואנשי הפריפריה המזרחית-מסורתית נכנסו אל מסדרונות השלטון.
בסדרה משולבים קטעי ארכיון המובאים בה בפעם הראשונה, ומשתתפים בה בין היתר: פרופ' אהרון ברק – היועץ המשפטי לממשלה בימי כהונת בגין, יורם ארידור – שר האוצר בממשלתו הראשונה והשניה, אריה נאור – מזכיר הממשלה בממשלתו הראשונה, דן מרידור – מזכיר הממשלה בממשלתו השנייה, רוני מילוא ומאיר שטרית – חברי כנסת בימי כהונתו של בגין, השר צחי הנגבי – אז ממתנגדי הסכם השלום עם מצרים, הפרופ' עזרא סדן – מנכ"ל משרד האוצר באותה תקופה, עזריאל נבו – מזכירו הצבאי של בגין, והעיתונאים שלום קיטל, עוזי בנזימן, שמעון שיפר ושלמה נקדימון.

מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
צבע:
צבע

חברות מעורבות

יצירה
מוסיקה מקורית
משחק
... קריינות קול
... קריינות קול
צילום

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סדרת הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סדרת הטלויזיה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.