סוף עידן התמימות - כרזה

סוף עידן התמימות (2020)

Sof Idan HaTmimut

ישראל  ·  היסטוריה, תעודה  ·  סרט תעודה  ·  עוד 13 ימים עד לבכורת הסדרה בישראל (08.06.20)
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

?
ממתין ל-5 מדרגים נוספים שידרגו. [למה?]
ומה דעתכם?
תקציר עלילה
חטיפתו ורציחתו של הילד אורון ירדן, שהיה בן שמונה בלבד, ונחטף מביתו שבסביון ב-8 ביוני 1980, הייתה קו פרשת המים במדינת ישראל. מעולם קודם לכן לא נחטף ילד מאזור מגוריו על ידי זר, ומעולם קודם לכן ילדים לא נרצחו. כך הפכה ישראל... תקציר מורחב »
צוות ומשתתפים
מידע לצופים
שפה מדוברת:

עלילה:
חטיפתו ורציחתו של הילד אורון ירדן, שהיה בן שמונה בלבד, ונחטף מביתו שבסביון ב-8 ביוני 1980, הייתה קו פרשת המים במדינת ישראל. מעולם קודם לכן לא נחטף ילד מאזור מגוריו על ידי זר, ומעולם קודם לכן ילדים לא נרצחו. כך הפכה ישראל מחברה שילדים יכולים לשחק ולהתרוצץ בחוץ בלא חשש, לחברה החרדה לשלום ילדיה מפני זרים שעלולים לפגוע בהם.
הסרט שמשודר 40 שנה בדיוק לאחר שנחטף אורון, חוזר אל פרשת החטיפה והרצח תוך שימוש בחומרי ארכיון נדירים אל הרגע בו נחטף אורון, דרך שלבי החקירה השונים, המבוי הסתום, הקושי לאתר את החוטף, הכשלון בתפיסתו לאחר שלקח את הכופר, ועד למעצרו של צבי גור ומציאת גופתו של אורון ירדן ז"ל.
בסרט משתתפים בין היתר אחותו של אורון, חברים ושכנים שחוו מקרוב את הטראומה של משפחת ירדן, והחוקרים שניסו להביא ללכידתו של החוטף ולאיתורו של אורון, והוא מלווה בקטעי ארכיון נדירים מתוך החקירה שניהלה המשטרה. | עוד תקצירי עלילה »

נושאים:
העבירו את העכבר מעל כיתוב זה כדי להציג נושאים קשורים (אזהרה: עשוי להכיל ספויילרים)
רצח | הכל »
מידע לחוקרים ולמקצוענים
שמות נוספים:
קצה חוט: סוף עידן התמימות (שם בפרויקט)
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 08.06.2020
צבע:
צבע

מוסיקה מקורית
צילום

כל צוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.