עלייתה ונפילתה של ענבל אור - כרזה

עלייתה ונפילתה של ענבל אור (2020)

The Rise and Fall of Inbal Or

ישראל  ·  ביוגרפיה, תעודה  ·  סרט תעודה
5.0
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

הביקורות ממוצעות או מעורבות

צוטטו 6 ביקורות

?
ממתין ל-5 מדרגים נוספים שידרגו. [למה?]
ומה דעתכם?
" אחרי "עלייתה ונפילתה של ענבל אור" קשה שלא לחוש שלמרות העבירות המיוחסות לה, נעשה לה גם עוול מסוים, בפרט באופן שבו היא הוצגה. קשה גם שלא לחוש קצת יותר הערכה וחמלה קראו הכל דף ביקורת ותגובות
" המגלומניה, הפזרנות, הרוכשים שהפסידו את כספם, כל אלה כמעט ולא נוכחים בסרט, וזו בעצם נקודת החולשה העיקרית של "עלייתה ונפילתה", שמייצרת חוויית צפייה בסרטון תדמית קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
כאשר אביה נופל ממנוף ומפסיק לעבוד, מתחילה ענבל אור, אז בת 14, לעבוד לפרנסת משפחתה בבאר-שבע. תוך שהיא מוכרת אנציקלופדיות מדלת לדלת, היא כבר חולמת על העיר הגדולה.
כשהיא מגיעה לתל אביב בשנת 1998, והיא בת 22, היא מחליטה להת...
אין תמונה
נילי טל (בימוי)
אין תמונה
אלדד לידור (מוסיקה מקורית)
אין תמונה
קטי טולקובסקי (מוסיקה מקורית)
אין תמונה
הדרה אורן (עריכה)
אין תמונה
ראובן ברודסקי (צלמ/ת ראשי/ת)
אין תמונה
שלום רופאייזן (צלמ/ת ראשי/ת)
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
כאשר אביה נופל ממנוף ומפסיק לעבוד, מתחילה ענבל אור, אז בת 14, לעבוד לפרנסת משפחתה בבאר-שבע. תוך שהיא מוכרת אנציקלופדיות מדלת לדלת, היא כבר חולמת על העיר הגדולה.
כשהיא מגיעה לתל אביב בשנת 1998, והיא בת 22, היא מחליטה "להתחתן עם גבר אשכנזי" כפי שתכננה. היא פוגשת את אודי גרינפלד במסיבה, והשניים נישאים, לוקחים משכנתא ורוכשים דירה.
תוך ששוק הנדל"ן רותח, ענבל מתחילה לעבוד בשיווק דירות. ואז נפתח אפיק חדש ומפתה - קבוצות רכישה. הקונספט: קבוצת אנשים משקיעה כסף ברכישת קרקע ובניית בניין, במטרה לקבל דירות במחיר זול בהרבה ממחיר השוק. תוך שנים ספורות הופכת ענבל ליזמית משגשגת של קבוצות רכישה ולסנסציה תקשורתית. היא מקימה עשרות קבוצות רכישה שבונות מאות דירות, תוך שהיא מוציאה על שיווק ופרסום עשרות מיליוני שקלים, וגם חייה חיי מותרות רהבתניים.
ואז מגיע הפרוייקט השאפתני והיוקרתי ביותר שלה - בצפונה של תל-אביב - מגדלי בבלי. מכאן מתחילה שרשרת התרחשויות שמובילה את ענבל לקריסה עסקית, משפחתית ונפשית.
הבמאית נילי טל מושיבה את ענבל אל מול המצלמות, כמו גם בני משפחה, רוכשים, עיתונאים, ועורכי-דין, ותוך שימוש בחומרי ארכיון מרתקים מכל התקופות, מציגה תחקיר מאלף בשני חלקים על סיפור חייה: אישה בעולם של כרישי נדל"ן גברים, שהשתמשה בתקשורת ממש כפי שזו השתמשה בה, ששאיפותיה וחלומותיה הפכו לעיתים להיבריס, ושניצבת היום מול שוקת שבורה. האם אכן מדובר בנוכלת שלקחה כסף ממסכנים או שמא ביזמית נדל"ן מוכשרת שהסתבכה?

מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 21.06.2020
בכורה ב-וי.או.די: 18.06.2020
צבע:
צבע

בימוי
הפקה
עריכה
צילום
ראובן ברודסקי צלמ/ת ראשי/ת
שלום רופאייזן צלמ/ת ראשי/ת
עודד קירמה צילום נוסף
עוד »

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.