ישראל  ·  תעודה  ·  סרט תעודה
-
מדד המבקרים

אין מספיק ביקורות

5.9
77 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
כל הביקורות » דבר המבקרים:
"אלדר, בנוכחות נקייה ממניירות ומלאה בשאלות מוסריות גדולות שמנוסחות במלים קטנות וחדות, פותח צוהר חדש ומציע עוד ועוד זויות לכל בעלי הדעות המגובשות." מאת אריאנה מלמד (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר: תיעוד מאבקה של משפחה פלשתינית מרצועת עזה להציל את מוחמד בן הארבעה חודשים שגסס עקב מחלה תורשתית במשפחה: היעדר מערכת חיסונית בגוף. תקציר מורחב »
אין תמונה
פרטים מיוחדים
ביקורות מבקרים
אריאנה מלמד
"אלדר, בנוכחות נקייה ממניירות ומלאה בשאלות מוסריות גדולות שמנוסחות במלים קטנות וחדות, פותח צוהר חדש ומציע עוד ועוד זויות לכל בעלי הדעות המגובשות.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות

סקירה

עלילה

לפני כשנתיים הגיעה לביה"ח לילדים ספרא בתל השומר צעירה פלסטינית מרצועת עזה יחד עם תינוקה מוחמד , בן ארבעה חודשים שגסס עקב מחלה תורשתית במשפחה, העדר מערכת חיסונית בגוף ("תינוק בועה"). שתי אחיותיו של מוחמד נפטרו מאותה המחלה לאחר שכול המאמצים להצילן בבתי החולים בעזה ובמצרים עלו בתוהו. בכדי להציל את חייו של מוחמד , היו חייבים לבצע בו בבית החולים ספרא השתלת מח עצם , אך לא היה אף גורם שהיה מוכן לממן את ההשתלה שעלותה 55,000 דולר לפחות.

יום לפני שהתינוק נשלח חזרה לעזה למות ולהיקבר ליד שתי אחיותיו החליט אחד מרופאי המחלקה, ד"ר רז סומך, להילחם על חייו של התינוק ולהשיג את המימון הנדרש להצלתו .

כמוצא אחרון , פנה הרופא אל שלומי אלדר , עיתונאי, כתב לענייני ערבים בערוץ 10 והציע לו להכין כתבה על התינוק הפלסטיני, בתקווה ששידורה של כתבה במהדורת החדשות יצליח לרגש צופים , ולגייס מהישראלים תרומה להצלתו של התינוק הגוסס. בעקבות שידור הכתבה החליט אב שכול, שבנו נהרג במהלך שירותו הצבאי לתרום את הסכום המלא שנדרש לביצוע ההשתלה אך הייתה לו רק דרישה אחת, להישאר אלמוני.

הסרט עוקב במשך שנתיים אחר הקרב העיקש להציל את מוחמד , במקביל למלחמה שהתנהלה ברצועת עזה בין ישראל לחמאס ובשיאה במבצע "עופרת יצוקה" כשבני המשפחה שבו לעזה אחרי ההשתלה.

שתי מלחמות שונות אך מקבילות המבליטות את הקונפליקט הישראלי פלסטיני במלוא עוצמתו.

במהלך המאבק על חייו של התינוק נוצר משולש יחסים מורכב וטעון בין גיבורת הסרט , ראידה, הרופא המטפל , ד"ר רז סומך שהציל את חייו של התינוק ושלומי אלדר, בימאי הסרט המסקר יום יום את המלחמה בעזה ובמקביל מתעד במצלמתו את המלחמה על חיי מוחמד תוך שהוא נסחף ומתגייס אף הוא למבצע להצלתו של התינוק הגוסס.

אבל המפגש עם מציאות אחרת מכפי שחונכה גיבורת הסרט מעמיד אותה בפני דילמה כשהיא מגלה שהמבצע להצלת בנה הוביל מוליך למלכוד ועליה לבחור בחירה אכזרית. | עוד תקצירי עלילה »

ז'אנר:

ארץ מקור:
שפה מדוברת:
הפצה בישראל:
הפצה רשמית

היבטים טכנים
צבע:
צבע

חברות מעורבות
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

מציג 1 תגובות

OADIR1
OADIR1 (ב-12.04.2011)
ראיתי את הסרט במקרה בערוץ 2 ומאוד התרגשתי...(עד דמעות).
התחושה שיצאתי איתה היא שחבל, פשוט חבל שאין שלום.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

שתפו חברים


על כותר זה

מה אתם יודעים על השחקנים ועל הצוות? היכנסו לרשימת השחקנים וצוות ההפקה כאן באידיבי ומשם תוכלו לעבור לפרופיל של כל האישים שהיו מעורבים בהפקה הזו ולגלות עליהם מידע חדש.


מחפשים סרטים מז'אנר מסוים? לחצו על הז'אנר המועדף עליכם כדי למצוא תכנים נוספים מהסוג: תעודה  |  עוד ז'אנרים »

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.