סרט 43 (2013) ביקורות והאם כדאי לראות?

דילוג מהיר בעמוד זה: ביקורות תגובות גולשים

האם כדאי לראות?

כל הסיבות שיעזרו לכם לבחון האם לצפות ב"סרט 43"
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות:
- אין מספיק ביקורות  · 
ציון הגולשים:
5.1 בידי 51 מצביעים גולשי אידיבי (הצגת ההתפלגות)
ציון IMDb:
4.3 בידי 82,835 מצביעים גולשי IMDb (הצגת התפלגות)
ציון RottenTomatoes:
0.4 בידי 78 מצביעים גולשי RottenTomatoes
ציון MetaCritic:
1.8 ציון משוקלל לביקורות באתר MetaCritic

הגבלות גיל:
ישראל:
הותר לבני 16 ומעלה
נימוקים: אלימות, סקס, שפה גסה (תוכן מיני מפורש, אלימות, שפה גסה)

הכנסות בקופות בארה"ב:
8,828,771$ מתוכם 279,717$ בסופ"ש הבכורה שזה המקום ה-164 מבין כל הסרטים שיצאו בשנה הזו לקולנוע.

איפה ואיך רואים? לחצו כאן לכל אפשרויות הצפיה כולל שעות »

ביקורות

1 ציטוטי ביקורות על "סרט 43" מאת מבקרים מקצועיים ונבחרים עריכה
אין תמונה
(28.01.13)
* * * * *
" "סרט 43" נקרא כך על שם כמות האיי.קיו שתישאר לכם אחרי שתצפו בו. טוב, לא באמת, אבל זה לא רחוק מהמציאות. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
תגובות וביקורות הגולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

מציג 1 תגובות

יאיר שמר
יאיר שמר (ב-07.02.2013)
סרט 43 - זוועת עולם – חובה להוריד מהמסכים בארץ – להפיץ הלאה

הערב/אתמול להלכתי לסרט עם ידידה שלי שהתברר כסרט הכי זוועתי, ירוד ותת רמה בכל פרמטר אפשרי בתעשית הקולנוע, שראיתי עד היום. לזוועה הזו קוראים "סרט 43".

הצפייה שלנו היתה לראות סרט בסגנון של "תמונות קצרות" של אלטמן, בעיקר בגלל הרעיון של סיפורים משתלבים ושלל הכוכבים שבו – רשימה חלקית - ריצרד גיר, אומה תורמן, יו ג'קמן, האלי ברי, קייט ווינסלט, דניס קווייד, נעמי ווטס, ג'רארד באטלר.

נראה שרשימת הכוכבים עם אבק התהילה שלהם האלו היא שהרדימה את מי שהיה צריך לעמוד על המשמר. כשאתה רואה סרט כזה אתה שואל את עצמך מה נסגר עם הכוכבים האלו שמיליוני אנשים מוקירים אותם ונושאים אליהם את עיניהם – כיצד הם נותנים יד לזוועה שכזו. צריך להיות איזה טימטום שכלי, נכות רגשית ואטימות רוחנית כדי לתת יד לפרויקט שכזה. לרדת לתת רמה אנאלית-אורלית מגעילה וזוועתית שלא נחזתה עדיין כמוה במחוזותינו.

אבל הבעיה העקרית בסרט הזה שמחייבת פעולה מידית, היא הבמה הקולנועית חסרת האחריות לסטיות ההרסניות הכוללות פדופיליה, גילוי עריות השפלות שהסרט עסק בהם, תחת הכותרת של קומדיה. אחד הסיפורים בסרט הוא על מפגש של שני זוגות שאחד מספר לשני על ה"חינוך הביתי" שהוא מעניק לבן שלהם, שמסגרתו הם דואגים שהוא לא יחמיץ את הזוועות שילד יכול להחשף להם שם בחוץ. והחינוך הזה – האבא שקושר את הבן לעמוד ומצווה עליו לצעוק פעם אחר פעם "אני מוצץ זין!" ובסצנה אחרת הוא חושף את בנו במקלחת ומלגלג עליו. התעלות נוספת היא כהוא מתקרב לבנו ואומר לו באוזן: "אני לא נמשך לגברים אבל... אם הייתי נמשך לגברים הייתי נמשך אליך..." והאימא, בסצנה אחרת, מתחילה לנשק את הבן ההמום שלה בפה ואומרת שהם צריכים ללכת עד הסוף שואלת האם יש לו גומי... בסצנה אחרת, בחורה מבקשת מהחבר שלה שיראה לה את שיא אהבתו בכך שיחרבן עליה, וכל הדרמה שמסביב. בחור שמקיים מערכת יחסים מינית עם החתול שלו. קבוצת ילדים שבעידוד מבוגרים מתנפלת ורוצחת את החברה של אותו סוטה כי היא הרביצה לחתול המדושן הזה. אחלה קומדיה שבעולם.

אתה רואה את זה ולא מאמין למראה עיניך, כיצד דברים שכאלו עוברים את כל המסננות. אין מספיק רוע וזוועות בעולם, שצריך להפיץ זאת בחופשיות, כאחת הבשורות ההוליוודיות של המעצמה הגדולה בעולם?

תארו לכם מה צריך להרגיש ילד/מבוגר שעבר דברים שכאלו בתוך משפחתו??? מה צריך לחשוב אדם שסטיות שכאלו אורבות אצלו בפנים ומחכות להזדמנות להתפרץ? כמה חיים נהרסו בגלל הדברים שמוצגים כאן כקומדיה, והכל ללא הגבלת גיל! ילדים בגיל 12 צריכים לראות דבר שכזה???

יש בסרט חציה של גבולות אדומים שזועקת לשמיים, והבעיה היא שהכל נעשה תחת ההגדרה "קומדיה". מפליא שבחיפוש גוגל לא ראיתי אף אחד שפוצה פה ומצפצף. האם זה מראה גם על האטימות שלנו כצופים, כמבקרי קולנוע, כעיתונאים ואנשי תקשורת, כאנשי חינוך, שנותנים לדבר שכזה לעבור בתוכנו? היכן היא הצנזורה שצריך אותה?

באינטרנט נפוץ תאור בנאלי ומעורפל על הסרט המגעיל הזה: ""סרט 43" היא קומדיה פרועה אשר לוקחים בה חלק מכוכביה הגדולים של הוליווד. קומדיה שערורייתית בכיכובם של השמות הגדולים ביותר בהוליווד שאינה מיועדת לבעלי לב חלש וכוללת סיפורים מטרידים ומצחיקים המצטלבים זה בזה, כאלה שאתם חייבים לראות כדי להאמין. הסרט מכיל לעיתים סצנות מפתיעות וגרפיות, עירום ואלימות לא צפויים, ולכן הצפייה בה מומלצת לבעלי לב חזק ולא לאנשים שנפגעים בקלות מבדיחות פוגעניות."

בדיחות פוגעניות? זוהי אמנות הקולנוע ואמני הקולנוע בשפלותם ובבזיונם הגדולים ביותר.

אנא הפיצו הלאה, כדי שכמה שפחות אנשים יפלו לבור החרא הזה, והעיקר - אם יש לכם קשרים עם המועצה לשלום הילד, חברי כנסת כמו של מרץ שנלחמים על תחומים אלו של אנושיות ומעמד האישה, עיתונאים כמו הדס שטייף שנושאים שכאלו קרובים ללבם, אנא העירו את תשומת ליבם, כי רק תגובה עיתונאית ופרלמנטרית יכולה להוריד את הטינופת הזו מהמסכים, ולא לאפשר לה להיות מוקרנת בארץ.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.