הפוכים - כרזה

הפוכים (2012)

Upside Down

קנדה, צרפת  ·  דרמה, מדע בדיוני, רומנטיקה  ·  שעה ו-40 דקות
4.8
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

הביקורות ממוצעות או מעורבות

צוטטו 4 ביקורות

6.4
61,240 מצביעים
גולשי IMDb
5.6
38 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
ציטוטי מבקרים מקצועיים בולטים
כל הביקורות »
"נקודת המוצא של הסרט כ"מדע בדיוני" מעניינת, וכך גם האופן בו היא מתרגמת לדימוים חזותיים מעוררי התפעלות." מאת ארז דבורה (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
"הבעיה העיקרית של "הפוכים" היא גודש רעיונות, שמותיר אותנו עם תענוג ויזואלי עקר לחלוטין." מאת איתן גפני (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר עלילה
האוהבים אדם (סטרג'ס) ועדן (דאנסט) מופרדים לא רק עי מעמד חברתי ומערכת פוליטית שפועלת כדי להפריד ביניהם, אלא גם עי מצב כוכבי מוזר: הם חיים על עולמות תאומים עם כוח משיכה שמושך בכיוון הנגדי. הוא חי בעוני-בכוכב שמתחת, היא בעוש... תקציר מורחב »
צוות ומשתתפים
מידע לצופים
הגבלות צפיה:
ישראל: הותר לכל
שפה מדוברת:

עלילה:
האוהבים אדם (סטרג'ס) ועדן (דאנסט) מופרדים לא רק ע"י מעמד חברתי ומערכת פוליטית שפועלת כדי להפריד ביניהם, אלא גם ע"י מצב כוכבי מוזר: הם חיים על עולמות תאומים עם כוח משיכה שמושך בכיוון הנגדי. הוא חי בעוני-בכוכב שמתחת, היא בעושר, בעולם המנצל שלמעלה. הכוכבים כל כך קרובים שפסגות ההרים הגבוהים ביותר שלהם כמעט נוגעים. שם אדם ועדן נפגשים בפעם הראשונה כילדים, ומאוחר יותר, כנערים, הוא מושך אותה למטה לעולמו ע"י חבל כדי לרחף בין כוחות משיכה מנוגדים. אבל כשסוכן של מעבר גבול בין כוכבי תוקף אותם- עדן נופלת בחזרה לעולמה וכנראה מתה.

עשר שנים מאוחר יותר, אדם מבין שעדן חיה ועובדת בטרנסוורלד- תאגיד ענק שהמפקדה שלו היא המבנה היחיד שמקשר בין הכוכבים- והאמצעי החוקי היחיד למעבר ביניהם. בנסיון נואש למצוא אותה, אדם מתקבל לעבודה כמפתח בחברה, הוא מפתח קרם פנים שמבוסס על סוד שקשור למרכיב של כוח המשיכה שהועבר מדור לדור במשפחתו. מהקיוביקל של עולמות התחתון, הוא מנסה לזהות את עדן מבין החליפות שמעליו.

וכך מתחיל מסע מלא בסכנה ואתגרים- הוא צריך לחזר אחרי עדן מחדש בגלל אובדן הזכרון שממנו סבלה בגלל הנפילה, וגם לחמוק מרשויות בתוך תחום מבולבל שבו הלמעלה הוא לפעמים למטה ולהפך. 'הפוכים' הוא רומן הרפתקאות ששואל את השאלה: מה אם אהבה הייתה יותר חזקה מכוח המשיכה? | עוד תקצירי עלילה »
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 04.04.2013
זמן ריצה:
100 דקות (שעה ו-40 דקות)
צבע:
צבע

משחק

כל צוות ההפקה »

ביקורות מבקרים
ארז דבורה
"נקודת המוצא של הסרט כ"מדע בדיוני" מעניינת, וכך גם האופן בו היא מתרגמת לדימוים חזותיים מעוררי התפעלות.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
אורון שמיר
"גם כדרמה רומנטית משולבת במותחן פראנויה הסרט לא מצליח לספק את הסחורה, במיוחד אם משווים אותו ל"נגד כל הסיכויים" מהשנה שעברה, לדוגמה.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
דורון פישלר
"סרט באורך מלא? בשביל זה צריך יותר מרעיון אחד, יפה ככל שיהיה. ל"הפוכים" יש רעיון יפהפה אחד.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
איתן גפני
"הבעיה העיקרית של "הפוכים" היא גודש רעיונות, שמותיר אותנו עם תענוג ויזואלי עקר לחלוטין.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.