המקוללים - כרזה

המקוללים (2013)

Mekulalim

ישראל  ·  היסטוריה, תעודה  ·  סדרת טלויזיה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

4.2
5 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
ציטוטי מבקרים מקצועיים בולטים
כל הביקורות »
"זו סדרה שמנסחת ז'אנר חדש, שיחזור תיעודי עם חוקיות ברורה (שימוש רק בציטוטים אמיתיים, כתובים או מדוברים והשמתם בקונטקסטים שונים), לשם יצירה העומדת בזכות עצמה." (עונה 1) מאת לילך וולך (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר עלילה
הסדרה משרטטת דיוקנאות של אנשי תרבות ישראלים אשר הלכו נגד הזרם, ובהם הסופר והמשורר פנחס שדה, הפילוסוף משה קרוי, המשוררת יונה וולך והציירת אביבה אורי. תקציר מורחב »
צוות ומשתתפים
אין תמונה
חגי לוי (יצירה)
מידע לצופים
שפה מדוברת:

עלילה:
הסדרה עוקבת אחר חייהם של כמה דמויות של יוצרים, שפעלו בארץ משנות השישים עד שנות השמונים. הסופר פנחס שדה, הפילוסוף משה קרוי, המשוררת יונה וולך והציירת אביבה אורי. אמנים טוטאליים, קיצוניים, שלא היה שום חיץ בין חייהם לבין יצירתם; אנשים שהפנו עורף לחיים בורגניים, למוסר, לשפיות; שהקדישו את כל חייהם לאש שבערה בהם, וסופם היה טראגי. מדוע אין יותר אנשים כאלו? האם העידן הנוכחי, שבו נוחות, כסף, וקידום עצמי נותנים בלעדית את הטון - הכחיד סוג כזה של קיום? ומהו הדבר שבגינו אנו זונחים את גיבורי נעורינו ואת האידיאלים שבהם האמנו והופכים לבורגנים? | עוד תקצירי עלילה »

מידע לחוקרים ולמקצוענים
ביקורות מבקרים
לילך וולך
לילך וולך (עונה 1)
"זו סדרה שמנסחת ז'אנר חדש, שיחזור תיעודי עם חוקיות ברורה (שימוש רק בציטוטים אמיתיים, כתובים או מדוברים והשמתם בקונטקסטים שונים), לשם יצירה העומדת בזכות עצמה.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סדרת הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סדרת הטלויזיה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.