מאחורי עיניים כחולות (2014)

Meachore Enayim Kchulot

ישראל  ·  תעודה  ·  סרט תעודה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

6.4
11 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
" גדולתו של "מאחורי עיניים כחולות" טמונה ביכולתו להסביר את הקשר שבין קראוס האמן לקראוס האדם, ולהסביר באופן כמעט פשוט את הפער ביניהם. קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
שמוליק קראוס, גיבור תרבות, מלחין, זמר ומי שנחשב לאבי הרוק הישראלי, היה אישיות שנויה במחלוקת לאורך כל חייו. מאחורי עיניים כחולות הוא סרט אינטימי המתעד את שלוש השנים האחרונות לחייו, ומביא את סיפורו של קראוס המוזיקאי ואיש המ...
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
שמוליק קראוס, גיבור תרבות, מלחין, זמר ומי שנחשב לאבי הרוק הישראלי, היה אישיות שנויה במחלוקת לאורך כל חייו. "מאחורי עיניים כחולות" הוא סרט אינטימי המתעד את שלוש השנים האחרונות לחייו, ומביא את סיפורו של קראוס המוזיקאי ואיש המשפחה מפרספקטיבה של סוף החיים.
זאת תוך התמקדות בהתמודדות שלו עם מחלת המניה-דיפרסיה ועם הקשר הטראגי בין המחלה ליצירה, שגבה מחיר כבד אותו היה עליו לשלם שוב ושוב. הקשר הגורדי הזה נוכח גם בפרק ב' בחייו, שבו הצליח לבנות תא משפחתי חדש עם אוצרת האומנות חנה קופלר ועם ילדיה ונכדיה שהיו לצידו עד רגעיו האחרונים.
מאחורי עיניים כחולות הוא הצצה לנפשו, ביתו ויצירתו של קראוס, דרך שיחות אינטימיות עם קראוס עצמו ועם משפחתו הקרובה, סרטי ארכיון ביתיים שטרם נחשפו והקלטות ביתיות שטרם נשמעו. מתקופת החלונות הגבוהים ועד אלבומו האחרון - מתאפשר מבט חדש ומפתיע על אחד מהחידות הגדולות של התרבות הישראלית.

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
שמות נוספים:
שמוליק קראוס: מאחורי עיניים כחולות
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 19.02.2014
צבע:
צבע

בימוי
עריכה
צילום

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.