יו"ר איגוד המפיקים מוש דנון פורש; אסף אמיר ישוב לתפקיד

מוש דנוןיו"ר איגוד המפיקים בישראל, מוש דנון, פורש מתפקידו כעבור שנתיים וחצי, על מנת לשוב ולהתמקד בהפקה במסגרת חברת ינוסן הפקות שבבעלותו. חברי הנהלת האיגוד בחרו באסף אמיר לשוב לתפקיד יוה"ר, ואמיר נענה.

דנון ("עג'מי", "איים אבודים") נכנס לתפקיד ביוני 2009 במקום חיים שריר, והוביל את מאבקי היוצרים על עמידת זכייניות הערוצים המסחריים במחויבויות התוכן שלהן. "הפעילות הציבורית גזלה ממני זמן ומאמצים רבים," מסר דנון, "אשר פגעו ישירות במשרד ההפקה שלי וביוצרים העובדים עימי להם אני חייב רבות על הסבלנות שגילו כלפי. זה הזמן לחזור ולתקן את הנזקים. בשנים האחרונות, אנו, יחד עם נציגי כלל האיגודים בתעשיה, עשינו והצלחנו למנוע פגיעה עצומה בהיקף התוכן בתהליך המעבר למשטר הרשיונות ואילצנו את ערוץ 10 להחזיר חובותיו כתנאי להמשך קיומו ופעילותו. עם זאת, בשל צירוף נסיבות שונות, ענף הטלויזיה שרוי כיום במשבר רציני, שהטיפול בו מצריך התנהלות אחראית וחכמה. אין לי ספק שאסף, כאיש אשר ליווה את כל המאבקים בעשור האחרון והיה שותף מלא לכולם, ישכיל להוביל את המאבקים הנכונים לנו בעתיד באופן הנכון."

אמיר ("הבודדים", "הדקדוק הפנימי") היה חבר בהנהלת האיגוד עד כה, והוא הבעלים של חברת נורמה הפקות. "זה לא סוד שאנחנו שוב נמצאים בפתחו של משבר שמאיים על תעשיית הטלויזיה," מסר אמיר. "ברגעים כאלו מי שמשלם את המחיר הכבד ביותר הם היוצרים, העובדים והפקות המקור. אני מקווה שלא נצטרך שוב להילחם בנטייה לגלגל את המשבר לפתחנו. אנחנו מצידנו נעשה מאמץ כן לשתף פעולה עם שאר הגורמים בשוק למציאת פיתרון נכון ואחראי למען עתיד התעשיה, היצירה, היוצרים והתרבות הישראלית."

תורך להביע את עצמך. מה תרצה להגיב בנושא?