הוכרזו המתמודדים על פרסי אופיר 2016: 27 מועמדים עלילתיים, רק 5 הגיעו לקולנוע

מאת
22 ביוני 2016 בשעה 20:00
"ברש".

"ברש".

האקדמיה הישראלית לקולנוע ולטלויזיה הכריזה על המתמודדים לפרסי אופיר 2016 (ה-27 במספר), ובינהם 27 סרטים עלילתיים שמתוכם רק 5 סרטים הוצגו בפני הקהל הרחב בבתי הקולנוע (באופן סדיר). זוהי ככל הנראה הפעם האחרונה שהמצב הזה יקרה, משום שיו"ר האקדמיה, מוש דנון, הכריז כי המועמדות על הפרסים תידרוש הפצה סדירה בבתי הקולנוע מבעוד מועד החל מהשנה הבאה.

רשימת המתמודדים שפורסמה מורכבת מכל הסרטים שהגישו בקשה להשתתף בתחרויות של פרסי אופיר. מבינהם תיבחרנה החמישיות הסופיות של מועמדים בקטגוריות הפרסים השונות של טקס הענקת פרסי אופיר השנתי.

בין המתמודדים בולטים סרטים שמגיעים עם הייפ של פסטיבלים, בהם "מעבר להרים ולגבעות" מפסטיבל קאן, "סופת חול" מסאנדנס ומברלין – שם היה יחד עם "ג'נקשן 48". "אבינו" פתח את פסטיבל דרום, ואוטוטו יתחרה בפסטיבל ירושלים. בקטגורית התעודה הקצר בולט "שורשים" של השחקנית רותם זיסמן-כהן – פעם שניה שלה על כיסא הבימוי (אחרי "מתת"), ופעם ראשונה בסרט תעודה.

רשימת המועמדים לפרסי אופיר 2016:

הסרט העלילתי הטוב ביותר
"אבוללה", יוני גבע
"אבינו", מני יעיש
"אמור", רפאל רביבו
"אנשים שהם לא אני", הדס בן ארויה
"ברש", מיכל ויניק
"ג'נקשן 48", אודי אלוני
"דור 3", אריק רוטשטיין
"הולכת שבעה", טומי לנג
"הכל שבור ורוקד", נוני גפן
"הלהקה האחרונה בלבנון", בן בכר, איציק קריחלי
"הפורצת", הגן בן אשר
"הרמוניה", אורי סיון
"חדרי הבית", איתן גרין
"ילד טוב ירושלים", רועי פלורנטין
"ישמח חתני", אמיל בן שמעון
"לב שקט מאוד", איתן ענר
"להציל את נטע", ניר ברגמן
"לעבור את הקיר", רמה בורשטיין
"מעבר להרים ולגבעות", ערן קולירין
"נמל בית", ארז תדמור
"סופעולם", רוני קידר
"סופת חול", עילית זקצר
"סנפשוט", דורון ערן
"עניינים אישיים", מהא חאג'
"רבין: יום אחרון", עמוס גיתאי
"שבוע ויום", אסף פולונסקי
"תיקון", אבישי סיון

סרט התעודה הארוך הטוב ביותר (מעל 60 דק')
"17 התחלות על טליה", יונתן בנטובים
"אח שלי גיבור", יונתן ניר
"אמא ילדה", יעל קיפר, רונן זרצקי
"בת זונה", נירית אהרוני
"החולמים מבבילון", רומן שומונוב
"המתנחלים", שמעון דותן
"הסודות של איידה", אלון שורץ, שאול שורץ
"הרקדן", אלכסנדר גנטלב
"השמאן האחרון", רז דגן
"ויטה אקטיבה: ביוגרפיה רוחנית של חנה ארנדט", עדה אושפיז
"מול התוהו שבה", ינאי יעקב ליין
"מיסטר גאגא", תומר היימן
"עד קצה הזריחה", סילבר ביגלאייזן
"פוטו פרג'", קובי פרג'
"פרינסס שואו", עידו הר
"רבין במילותיו שלו", ארז לאופר
"תרצה אתר: ציפור בחדר", ארי דוידוביץ'

סרט התעודה הקצר הטוב ביותר (עד 60 דק')
"7 ימים בסנט פטרסבורג", ראובן ברודצקי
"אל תוך רשת האפלה", צחי שיף, דוקי דרור
"אסירת תודה", שחר סגל, אילן דה פריס
"אשה פשוטה: זלדה", יאיר קדר
"בדרכו שלו", גולן רייז
"בית האילמת", תמר קיי
"האישה מהסינמטק", נורית יעקבס ינון
"המלחמה האחרונה של ילדי טהרן", טלילה פרנק
"הצד האפל", נטלי אסולין טרבילו
"חפיפה", איריס זכי
"כתומים", יובל ארז
"לא חשבתי שהוא יצחק", נתי אדלר
"לא רחוב ולא נעליים", דוד פישר
"מוות בבאר שבע", אסף סודרי, טלי שמש
"נשמות לוינסקי", קלאודיה לוין
"סרט ערבית", איל שגיא
"קפה נגלר", מור קפלינסקי
"ראיה חותכת", נתי אדלר
"שבוע 23", אוהד מילשטיין
"שורשים", רותם זיסמן-כהן
"שיר ידידות: ר' דוד בוזגלו", רפאל בלולו
"שלושה אחים ומערה", תמר טל ענתי