הוכרזו הסרטים הישראלים ב-10 ש"ח והתאריך של יום הקולנוע הישראלי 2023

יום הקולנוע הישראלי 2023.

יום הקולנוע הישראלי 2023.

משרד התרבות והספורט הכריז על 39 הסרטים הישראלים שיוקרנו בקולנוע בעלות של 10 ש"ח לכרטיס, ביום הקולנוע הישראלי 2023 (ה-10 במספר). השנה, יום הקולנוע הישראלי יתקיים ב-22 במרץ ויוקדש לזכרו של חיים טופול ז"ל, אשר הלך לעולמו לאחרונה.

בין הסרטים שיוקרנו אפשר למצוא את "ולריה מתחתנת" שהוקרן בפסטיבל ונציה ויעלה יום למחרת לאקרנים ברחבי הארץ (במחיר מלא); "הדרך לאילת" זוכה פרס הסרט העלילתי הטוב של פסטיבל ירושלים 2022; "קריוקי" חביב הביקורות וזוכה פרס הביכורים וחביב הקהל של פסטיבל ירושלים 2022, "הסירו דאגה מלבכם" זוכה פרס הסרט הטוב של פסטיבל ירושלים 2021, "מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם" חביב הביקורות, "אזרח מודאג" שהוקרן בפסטיבל ברלין, "בחורים טובים" ששבר את הקופות בארץ ועוד.

במשרד התרבות הבטיחו שיום הקולנוע הישראלי יחגג מראש פינה ועד אילת, "עם נוכחות מודגשת בפריפריה וביהודה ושומרון", אך לא פירטו כיצד. שר התרבות מיקי זוהר מסר: "במשך 75 שנות קיומה של המדינה, תעשיית הקולנוע הישראלי צמחה והיא פורחת ומשגשגת וזוכה לפרסים בפסטיבלי הקולנוע החשובים בעולם. אני קורא לקהל הרחב בכל רחבי הארץ, בפריפריה וביהודה ושומרון, לצאת לבית הקולנוע ולהנות מיצירה ישראלית, איכותית ומקורית במחיר השווה לכל כיס."

מחיר ה-10 ש"ח יהיו זמינים לסרטים המשתתפים במהלך יום רביעי ה-22 במרץ בכל קופות בתי הקולנוע המשתתפים בישראל (כולל רשתות הקולנוע והסינמטקים). יצוין כי בהזמנה באינטרנט תתווסף עמלה.

רשימת הסרטים הישראלים המשתתפים ביום הקולנוע הישראלי 2023:

"אוהב אותך צ'ארלי"
"אדמה בוערת"
"אזרח מודאג"
"איך נתת לזה לקרות"
"איפה אנה פרנק"
"אמריקה"
"אני לא"
"בחורים טובים"
"בתולים"
"גרגירי חול"
"הארוחה"
"הבית ברחוב פיין"
"הבשורה על פי יהודה"
"הדרך לאילת"
"החבר השמן שלי"
"הנפש הטובה"
"הסיפור שלנו"
"הסירה דאגה מלבכם"
"העיר האחרת"
"השחיין"
"השכן שלי אדולף"
"ולנטינוס"
"ולריה מתחתנת"
"חומוס פול טריילר"
"יוני אפס"
"יותר ממה שמגיע לי"
"ילדים של אף אחד"
"כאילו אין מחר"
"כל מה שאני יכולה"
"לוס אנג'לס דרום"
"לרפא געגועים"
"מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם"
"עולה לראש"
"עקרה"
"קבלו אותי"
"קריוקי"
"רילוקיישן"
"שער הפרחים"
"תוכנית א'"

תורך להביע את עצמך. מה תרצה להגיב בנושא?